Jump to content



Αποτομη Καταναλωση μπαταριας


ngt

Recommended Posts

Καλησπερα εγινα κ εγω κατοχος ενος ZTE V970.

Στο θεμα μας !

Υπαρχουν στιγμες που τσακωνω το κινητο, συνηθως μετα απο ενεργοποιηση του WiFi -> μετα απενεργοποιηση και κλειδωμα του κινητο, αν τυχει και το αφησω μονο του μετα απο αυτο, αρχιζει και καταναλωνει τη μπαταρια λες και τρεχει καποια απαιτητικη εφαρμογη στο background, η πιο κραυγαλεα περιπτωση ειναι προχθες πρριν πεσω για υπνο, παω για υπνο και μπαινω wifi να δω αν μου ηρθε κανα μυνημα σε face, video, gmail κλπ.

Μεσα σε 2 λεπτα το κλεινω το wifi και κλειδωνω και κινητο και τη πεφτω, την επομενη μερα δεν ασχοληθηκα μαζι του μεχρι το απογευμα, οπου βλεπωδεν ανοιγει το κινητο ! Ωχ λεω, το μυριστικα οτι αρχισε να μου ρουφαει τη μπαταρια απο εχθες.

Το βαζω φορτιση, και βλεπω τα κλασσικα, καποια εφαρμογη μου τραβαει ενεργεια σαν τρελη οταν ειμαι offline απο νετ.

Ιδου ενα snapshot απο κατω.

post-1125-1416077366,689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνω διπλα στο κρεβατι μου π.χ. εχθες που πηγα θηβα και το αφησα μονο του εκει σε μιαμιση μερα πηγε στο 85% που ειναι η κανονικη του καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ρυθμισμενο στο G παντα.

Απλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κανει οταν μπω με wifi, και το σβησω γρηγορα.

Νομιζω οτι το κανει πιο πολυ μετα που εβαλα το FAcebook application.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.