Jump to content



Προβληματισμός - Απορία / Αγορά Laptop


LuNaTiC

Recommended Posts

Πάντα ήθελα να φτιάξω ένα server μηχανηματάκι με παραπάνω από ένα cpu...

Όχι ότι το χρειάζομαι απαραίτητα για κάτι συγκεκριμένο... πιό πολύ μάλλον είναι αποθημένο.

Η βασική μου απορία είναι αν θα μπορέσω να βρω κάπου συγκριτικά από τα μέχρι τώρα διαφορετικά socket (Ιντελ κυρίως) ώστε να μπορέσω κατά κάποιο τρόπο να υπολογίσω κάποια πιθανή αγορά με βάση το perfomance/value

Το δεύτερο ερώτημα είναι αν υπάρχει κάποιο laptop που να θεωρείτε καλή/συμφέρουσα αγορά...

Κατά καιρούς υπάρχουν κάποια μοντέλα που γίνονται ανάρπαστα ... πχ Inspiron 15r ? αν δε κάνω λάθος ...

Επειδή ΛΟΓΙΚΑ θα μπορώ να έχω πρόσβαση και από Αμερική αν έχετε εντοπίσει κάτι καλό ρίξτε το στο τραπέζι...

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι i7 cpu... όσο γίνεται πιο δυνατό μνήμη 4gb και πάνω (ψιλοαδιάφορο) 15άρι / 17άρι (ψιλοαδιάφορο πάλι) δίσκο 500gb minimum από κει και πέρα αδιάφορο , Κάρτα γραφικών θέλω να έχει ξεχωριστή... όσο πιο δυνατή τόσο το καλύτερο αλλά να μην ανεβάζει πολύ την τιμή του υπολογιστή... Δεν το θέλω για gaming...

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να προσεγγίζεις καλύτερα τους τίτλους των post σου, κυρίως για να μην το προσπεράσουν άτομα τα οποία αν έβλεπαν έναν πιο συγκεκριμένο τίτλο-του οποίου το αντικείμενο και κατέχουν-, θα μπορούσαν κάλλιστα να σε βοηθήσουν.

Φιλικά, πάντα.

Δεν είναι ανάγκη να δώσεις λεφτά για να στήσεις το μηχανάκι σου.

Όλο και τίποτα παλιό θα τριγυρνάει από εδώ κι από εκεί μέσα στο σπίτι.

Ρώτα και κανένα φίλο σου, δες ακόμη και τα giveaways του forum και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.