Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Φίλε μου,

Είσαι ο άνθρωπος μας! Αφού τις έχεις δοκιμάσει και τις δύο μπορείς να κάνεις έναν κόπο και να μας πεις διαφορές;

Έχω την 7970 και το μόνο που νιώθω ότι μου έχει λέιψει είναι το physx στο Mafia2. Γενικά ποια θα προτεινες για 1080;

την 680 :worship::worship:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο zpaf ωραία σκοράκια !

επίσης πολύ καλή η απόδοση του xspc,θα παρακολουθήσω το thread να δω τί κάνει και το watercool που λέει ότι περιμένει ο τυπάς ( η ΕΚ τα έχει σκατ@σει τελευταία η μου φαίνεται ; )

άντε σε λίγο καιρό και εγώ στο club :hi:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο zpaf ωραία σκοράκια !

επίσης πολύ καλή η απόδοση του xspc,θα παρακολουθήσω το thread να δω τί κάνει και το watercool που λέει ότι περιμένει ο τυπάς ( η ΕΚ τα έχει σκατ@σει τελευταία η μου φαίνεται ; )

άντε σε λίγο καιρό και εγώ στο club :hi:

Και εγω κοιταγα το xspc αλλα ο τυπος επαιξε με το EK και ....

bt6.png

Stren's Titan Water Block Roundup - Page 6

ισως ο [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] μας πει παραπανω πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

τι να κανει ο φιλος @zpaf αβανταρει το κουτσαδακι που δεν εγινε TITAN :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe: φιληκα παντα!!:T:

Αγαπητο lab.gr μπορειτε σας παρακαλω να προσθεσετε εναν αυτοματο ελληνικο διορθωτη στα κειμενα μας;;;

Φιληκα πάντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και διαβάζω...και διαβάζω...και διαβάζω και πραγματικά απορώ...!!!

1α)Πως μπορείτε μερικοί και κράζετε για την 780 και το oc της που είναι ψιλό και τους πυκνωτές(από που και ως που!!!)

1β)Όπου η Titan βογκάει για να φτάσει τα 1150 ενώ η 780 πάει στο χαλαρό της αλλά και 1250 και όσοι πάτε Titan 1150+ απορώ σε εσάς δεν πάει αυτό με τους πυκνωτές???!!!

2)Εγώ βλέπω 780 να πιάνουν άνετα τα 1200 και πολλές 1250+ ενώ οι Titan 1100 και κάποιες 1150 με το ζόρι.

3)Η 780 βλέπω με τα ρολόγια που πιάνει, και είναι στην πένα από θερμοκρασίες και τάσεις και χωρίς κανένα πρόβλημα που λέτε σε πυκνωτές, βλέπω να περνάει και Titan ακόμα και αυτή κλοκαρισμένη.Πόσα αποτελέσματα έχει ποστάρει ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] και το έχουμε δει αυτό!Και κάποιοι συνεχίζετε και λέτε ότι λέτε!!!Απορώ!

και

4)και στην τελική των τελικών...πείτε ότι η Titan είναι λίγο καλύτερη,πόσο % καλύτερη είναι και πόσο % ακριβότερη που έχετε και το κοπανάτε και χαίρεστε απορώ και εδώ!!!

Ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Πες μου σε παρακαλώ ρε συ γιατί θα πηδηχτώ από το παράθυρο...είμαι λάθος ή η κάρτα απλά τα σπέρνει και κλοκάρει και άνετα ψιλά και λόγο overclock περνάει και Titan??!!!

Εδώ μέσα δεν έχεις ποστάρει σκόρια που πατάνε Titan?!

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω απλά και κατανοητά, η TITAN GTX είναι 10-15% μπροστά οτι και να κάνει ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]...

Δεν περναει αλλα ουτε και ακουμπαει την ΤΙΤΑΝ. Τιταν που δεν ocαρει δεν υπαρχει.... αυτο ελειπε!

κυπουρε -> Capture.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συνονοματε διαβασε με καλα γιατι δεν θα ξανα αναφερθω στο θεμα titan vs 780.

Αν θες καρτα για παιχνιδια και μονο δεν εχεις πολλες επιλογες σημερα.

Σε οποιο μαγαζι και να μπεις να αγορασεις η διαφορα αναμεσα στις δυο καρτες ειναι 300 ευρω.

Κοιτα εδω ...

EVGA | Products

EVGA | Products

Out of the box χωρις μαιμουδοbios τι παιρνεις;

Μονοδρομος η EVGA GeForce GTX 780 SC w/ ACX Cooler.

Ουτε thermal throttling ουτε power throttling ουτε βουβουζελε καταστασεις.

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_SC_ACX_Cooler/

Παμε να δουμε και το αλλο σεναριο με τα μαιμουδοbios.

Τελος στο power throttling για την titan και max volts για τις δυο στο 1.212v

Αναλογα λοιπον το κομματι που σου εχει κατσει ανεβαινεις .....

Αλλα μονοδρομος παλι για μενα η επιλογη EVGA GeForce GTX 780 SC w/ ACX Cooler αφου

η reference titan θα συνεχιζει να ψηνεται και να βουβουζελιαζει.

Να μην μιλησω για υλοποιηση με δυο καρτες οπου η διαφορα παει στα 600 ευρω χωρις πραγματικα λογο.

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχουν τα bios και για τις δύο τότε τα περνάμε και τα προβλήματα περί throttling κ.τ.λ. τέλος.

Από κει και πέρα πάμε σε custom και όχι reference, γιατί?θόρυβο?overclock?δυνατότητα αλλαγής bios υπάρχει και στις δύο?

Επειδή κάποιοι έχουν νερό και ο θόρυβος δεν απασχολεί.

Δεν έχεις ποστάρει νούμερα καλύτερα και από Titan κλοκαρισμένη, συνονόματε?Δλδ να τα ψάξω να τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.