Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

GTX 770 = GTX 680 .... αναφερεται παρακατω..... αλλα ασε να δουμε κι'ολας ;)!!!

Μετα απο εναμιση χρονο η πρασινη μας δινει 780 με interface και memory ιδια με της 7970.

Μενει να δουμε επιδοσεις και τιμη.

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναμιση χρονο η πρασινη μας δινει 780 με interface και memory ιδια με της 7970.

Μενει να δουμε επιδοσεις και τιμη.

μωρο δεν εισαι! Ασχετος επισης δεν εισαι....γιατι ποσταρεις αυτα ?

Δεν πα να εχει η ΑΤΙ 512bit και 40gb μνημη! Tης 680 gtx των πωπο τον έβλεπε.

Ποιος ξεχασε τον τραγέλαφο της ΑΤΙ με την υπερκαρτα 512bit πριν 6 χρονια που γελαγαν και τα τσιμεντα ?

ati.jpg

H πρασινη δινει αυτο που πρεπει να σου δωσει, η ΑΤΙ το γυρισε στο να πουλαει software μπας και δωσει καμια καρτα!

Ο ενας πουλαει με την αποδοση και την ποιοτητα (Nvidia) και ο αλλος με ΝΤΕΛΑΛΗ (Ati)!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτιλαιζερ Nvidia mode ON!

απο Anandtech

....the GTX 680 is faster, less power hungry, and quieter than the Radeon HD 7970.

Ξεφτιλαιζερ Nvidia mode OFF!

Μην πουμε για ποιοτητα software που η ΑΤΙ παλευει το tearing στο desktop και το vsync ακομα! Ειπαμε πυρηνική φυσική για την ΑΤΙ ακομα και τα βασικα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Για να οργωνει ο zpafης τα κινεζοsite πρεπει επιτελους να το πηρε αποφαση...

Γιαννη στειλε επιτελους τη γρια που οταν κλ@νει σηκωνεται χωμα και χτυπα μια Τατιανιτσα που εχει φρεσκο δερματακι τσιτα και ολα κοιτανε ψηλααα!:worship::kiss:

Στο θεμα μας τωρα για να κανει 500-600$ μαλλον για 3gb την κοβω και λογικα θα την τιμησει αρκετος κοσμος!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Για να οργωνει ο zpafης τα κινεζοsite πρεπει επιτελους να το πηρε αποφαση...

Γιαννη στειλε επιτελους τη γρια που οταν κλ@νει σηκωνεται χωμα και χτυπα μια Τατιανιτσα που εχει φρεσκο δερματακι τσιτα και ολα κοιτανε ψηλααα!:worship::kiss:

Στο θεμα μας τωρα για να κανει 500-600$ μαλλον για 3gb την κοβω και λογικα θα την τιμησει αρκετος κοσμος!

Χρηστο αν η καρτουλα δεν εχει τις παιδικες αρρωστιες (throttle issue) της τατιανας πιστευω οτι στα τεζα της θα βλεπουμε ιδια νουμερακια με του titan.

Μακαρι να την δουμε απο 500 μεχρι 600 ευρω και σου υποσχομαι οτι θα .... πρασινισω χαχαχα ... φτου κακα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

zpaf σωστός εννοείτε αυτό που λες πολύ θα πάνε στην πράσινη ανάλογος με το τι θα βγάλει η κόκκινη βλέπουμε k παίρνουμε.... τουλάχιστον εσύ λες θα πρασινίσω,εδώ ο sebastian πρέπει να έχει θείο στην nvidia δεν εξηγείται αλλιώς... :) ανάλογα την επιλογή του καθένα πάντα nvidia είχα ήθελα να δω πως είναι η amd μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος είμαι, η επομενη κάρτα μπορεί να είναι ξανά nvidia....θα ήθελα να δω εάν βγαλει κάτι η amd με αρκετη διαφορα με nvidia να φαίνεται k στο game όχι bench να δω θα πάρεις η όχι...:thank_you2:

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

Δε την βλεπω την AMD να καθετε χωρις απαντηση φετος μαλλον αλλιως θα μεινει πολυ πισω ακομα και αν εχει μονοπωλιο κονσολας.

Oι πρασινοι γεμιζουν ολα τα price segment οπως παει αφου οι 6xx θα παραμεινουν και κατι ακουγετε οτι η 680 θα παει 299$

Link to comment
Share on other sites

Τα 8970Μ έχουν είδη βγεί και έχουν μπει στα καλύτερα Gaming λαπ-τοπ..

Για την ώρα έχω δεί MSI και θα πάει και από Alienware μεριά..

Μην ξεχνάτε ότι έχουμε 8970 και στα καπάκια 9970 αυτό το έτος..

Και σίγουρα θα περιμένουμε κάτι αρκετό καλό στα 499-599 και θα είναι ανάμεσα από 780-/-Τιταν.. Αυτό θέλω να πιστεύω.. άμα δεν γίνει αυτό.. αλλάζουμε..

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] τι λες εσύ? εσυ και κανα 2 άλλοι ξέρετε αρκετά πράγματα για 8970 αλλά δεν λέτε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

zpaf σωστός εννοείτε αυτό που λες πολύ θα πάνε στην πράσινη ανάλογος με το τι θα βγάλει η κόκκινη βλέπουμε k παίρνουμε.... τουλάχιστον εσύ λες θα πρασινίσω,εδώ ο sebastian πρέπει να έχει θείο στην nvidia δεν εξηγείται αλλιώς... :) ανάλογα την επιλογή του καθένα πάντα nvidia είχα ήθελα να δω πως είναι η amd μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος είμαι, η επομενη κάρτα μπορεί να είναι ξανά nvidia....θα ήθελα να δω εάν βγαλει κάτι η amd με αρκετη διαφορα με nvidia να φαίνεται k στο game όχι bench να δω θα πάρεις η όχι...:thank_you2:

Φιλε μου οπως λεω σε ολους τα παντα εχουν να κανουν με την @αυλα και με τα ευρα.

Αν ειχα κερδισει το κινο τωρα θα ημουν με tri sli titan και οχι με δυο οπως ο τσιγκουνης φιλος μου [MENTION=10015]csaris[/MENTION] :hehe:

Δεν εχω κανενα προβλημα να πρασινιζω και να κοκκινιζω αφου και οι δυο εταιριες εκμεταλλευονται απλα την @αυλα μου.

Τα 8970Μ έχουν είδη βγεί και έχουν μπει στα καλύτερα Gaming λαπ-τοπ..

Για την ώρα έχω δεί MSI και θα πάει και από Alienware μεριά..

Μην ξεχνάτε ότι έχουμε 8970 και στα καπάκια 9970 αυτό το έτος..

Και σίγουρα θα περιμένουμε κάτι αρκετό καλό στα 499-599 και θα είναι ανάμεσα από 780-/-Τιταν.. Αυτό θέλω να πιστεύω.. άμα δεν γίνει αυτό.. αλλάζουμε..

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] τι λες εσύ? εσυ και κανα 2 άλλοι ξέρετε αρκετά πράγματα για 8970 αλλά δεν λέτε τίποτα..

Σε συνεχεια αυτων που εγραψα παραπανω ενας δευτερος παραγοντας στην @αυλα μου ειναι το timing.

Εδω λοιπον φετος η amd κοιμαται ...

Στις 23 λοιπον θα σκασει μια Τατιανιτσα που εχει φρεσκο δερματακι τσιτα και ολα κοιτανε ψηλααα.:D

Αν ειναι με κανα 250αρι + την μεταχειρο 7970 μου να δω ενα νεο προιον και να παιξω μαζι του εχει καλως αλλιως και παλι φιλοι ...

@Ρουμανε :D Ουτε κληρονομικο χαρισμα εχω ουτε ψευτοreviewer ειμαι για να εχω εσωτερικη πληροφορηση για το τι ετοιμαζει η κοκκινη.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε όχι ότι κοιμάτε.. εγώ λέω μην πραγματικά το παλεύουν για να βγάλουν κάτι καλο..

Απλώς η Nvidia έχει βγάλει 2 κάρτες πλεόν στην σειρά (Θα βγάλει) (780-Τιταν)

Ενώ η Amd έχει μείνει με 7970 για μονοπύρηνη, και 3 μήνες πίσω βγάλανε την 7990 που οι εταιρίες ακόμα πιο πρίν είxαν βγάλει Custom.

Τώρα θα δούμε δεν γίνεται μέχρι τον ιούνιο πρέπει να έχει πέσει καινούρια κάρτα από AMD άμα δεν και εγώ περιμένω για 780 αν η τιμή είναι σωστή με βάση την απόδοση.. τώρα 1000 ευρω για Τιταν για κανένα λόγο.. [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] πέρνω την δικιά σου 7970 και είμαι Comple..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα αργησει πιο πολυ η AMD.Δεν το βλεπω για ιουνιο αλλα για σεπτεμβρη οκτωβρη,μακαρι να κανω λαθος και να βγαλει κατι πολυ καλο αν και η 7970GE ειναι ακομα τερας και δν με καιει να την αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.