Jump to content



Acer 292LMi Benchmarks


augi

Recommended Posts

Pentium-M (Banias) 1.5 GHz , 512 RAM , ATI Mobility Radeon 9700 64MB

Του έτρεξα μερικά benchmarks και να τα αποτελέσματα:

Αν θυμάμαι καλά ο 1511LMi έχει περίπου 6600 στο 3Dmark2001se, οπότε από άποψη γραφικών έχω κάνει καλή επιλογή...

post-1281-1416071244,7042_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Super Pi:

Εδώ είναι πιο αργός από τον 1511 αλλά δεν νομίζω ότι είναι και τραγική η διαφορά τους. Τελικά η κάρτα γραφικών του καλύπτει το μειονέκτημα σε σχέση με την CPU και δίνει συνολικά καλύτερη απόδοση σε 3D εφαρμογες

post-1281-1416071244,7638_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Oι επιδόσεις στο 3dMark με τι ρυθμίσεις είναι?

Γιατί εγω με τον 1511 στο 3dMark 2001 με τις γρήγορες ρυθμίσεις αλλά default χρονισμούς έχω 11775 Marks (πρέπει να το είδες στο link που σου είχα δώσει). Αν και πιστεύω οτι η ανωτερότητα της ATi θα φανει στο 3dMark 2003 που δε παίζει και τόσο ρόλο η CPU.

Τα αποτελέσματα στο 3dMark 2001SE είναι τα εξής :

Detailed Test Results

3DMark Score 11775 3D marks

Game 1 Car Chase - Low Detail 195.9 FPS

Game 1 Car Chase - High Detail 75.8 FPS

Game 2 Dragothic - Low Detail 173.1 FPS

Game 2 Dragothic - High Detail 99.4 FPS

Game 3 Lobby - Low Detail 177.8 FPS

Game 3 Lobby - High Detail 91.2 FPS

Game 4 Nature 49.0 FPS

Στο SuperPi πάλι 11sec στο 1Μ δεν είναι και τραγικά αλλά είναι ΠΟΛΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ο 1511 είναι πιο γρήγορος από τον 292. Γιατί μου φάνηκε πολύ παράξενο να είναι τόσο γρήγορος ο δικός μου. Πάντως, είμαι υπερευχαριστημένος μιας και ο σταθερός μου (Athlon XP 1700+, 256 RAM, GeForce4 MX440SE) δίνει 3800 στο 3Dmark2001se και είμαι πολυ ευχαριστημένος (παίζει άνετα το FIFA2004, Pro Evolution Soccer 3, worms3d και κανένα strategy που και που). Οπότε, με το φορητό αποκλείεται να έχω πρόβλημα.

Ερώτηση: Φαντάζομαι ότι έχετε πάρει όλοι mouse για τον φορητό, έτσι? Γιατί το touchpad είναι άβολο και μου σπάει τα νεύρα... Το ίδιο έχω πάθει και με το πληκτρολόγιο και λέω να πάρω ένα extra να του βάλω...

Link to comment
Share on other sites

nice... βάλτου και μια οθόνη ξεχωριστή και κάντo DTR. σοβαρά τώρα εκτός από το mouse το πληκτρολόγιο δε θα έπρεπε να σε προβληματίσει, τα kb των notebook είναι πολύ απαλά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

σοβαρά τώρα εκτός από το mouse το πληκτρολόγιο δε θα έπρεπε να σε προβληματίσει, τα kb των notebook είναι πολύ απαλά...

Πως φαινεται οτι μιλαει η αγνοια... Παιξε εσυ 10' με το keyboard του φορητου, κι αμα δεν ιδρωσουν οι παλαμες σου πανω απο σκληρους και καρτες, ΧΣΜ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Πως φαινεται οτι μιλαει η αγνοια... Παιξε εσυ 10' με το keyboard του φορητου, κι αμα δεν ιδρωσουν οι παλαμες σου πανω απο σκληρους και καρτες, ΧΣΜ...

Εγώ παίζω μερικές φορές από το keyboard του 1511 nFS-U και UT2004 και δεν ιδρώνω. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Εγώ παίζω μερικές φορές από το keyboard του 1511 nFS-U και UT2004 και δεν ιδρώνω. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

[και καλα]

Οχι, γιατι δεν εισαι καλος στο UT2004...

[/και καλα]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

[και καλα]

Οχι, γιατι δεν εισαι καλος στο UT2004...

[/και καλα]

Έ όχι δα!! Επειδή χάνω συνέχεια???? Συκοφαντίες!!!! Μια χαρά το κερδίζω! (Στο easy...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.