Jump to content



Πλύρης Κατάδυση


JiMeS

Recommended Posts

Λοιπόν κάτι έχω πάθει τελευταία (μάλλον το πολύ διαβασμα φτάει):p και έτσι αποφάσισα να "καταστρέψω" το παλιό pc μου!!Έιναι στα 133 mhz me 64 mb ram.Δεν το χρεισιμοποιώ πια και για αυτο είπα να πειραματιστώ λίγω :devil: :devil: Διάβασα σε ένα site συγκεκριμένα στο http://www.octools.com/index.cgi?caller=submersion.html

για ένα τυπά που έκανε το pc του υποβρύχιο!!Χρεισιμοποίησε ενα υγρό μονωτικό το οποίο έπειζε κάπου στους -57C.Και εδώ έρχετε η ερώτηση ξέρετε κανένα υργό που να είναι μονωτής και να μην πείζει εύκολα.Στόχος μου δεν είναι τα τρελά benchmark αλλά μονο να δοκιμάσω τις υπώ το μηδέν temps!!!!!Ελπίζω όλα να πάνε καλά :)

Περιμένω προτάσεις και ίσως και προβλήματα που δεν έχω σκεφτει και θα καταστρέψουν το

pc με το που το βάλω στην μπρίζα:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι με λάδι αυτός έβαζε ένα άλλο υγρό μόνο που για 12 λίτρα από αυτο κόστιζε 1000$!!!!!!τρελό ποσό για αυτό μήπως ξέρει κανείσ κανένα πιο οικονομικό?????Πάντως αν δε βρεθεί τίποτα θα δοκιμάσω με λάδι

Link to comment
Share on other sites

λογικά οι επιλογές για υπερχρονισμό σε τόσο παρωχημένο hardware θα είναι λιγες και δε θα σε αφήσουν να εκμεταλλευτείς ούτε πιο απλές συμβατικές μεθόδους ψύξης...

εγώ το πείραμα που είχα κάνει ήταν με direct die ψεκασμό ενός σλοτ 1 p3, με σπρέυ πεπιεσμένου αέρα που αν ψεκάσεις ανάποδα (με τη βαλβίδα προς τα κάτω) ψύχει εως και -50 (έτσι έλεγε το κάνιστρο)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.