Jump to content



Φορματ στον 292LMi


augi

Recommended Posts

Επειδή ο 292LMi έχει τα Windows XP home, λέω να του κάνω φορματ για να περάσω τα professional Service Pack 1a. Με τους drivers τι παιζει? Πήγα στο site της Acer Και έχει drivers για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε όλα θα είναι ok φαντάζομαι...

Αλήθεια, με το δεύτερο partition Που έχει το Laptop τι παιζει? Θα το σβήσω γιατί τον θέλω τον χώρο. Ούτως ή άλλως αφού θα βάλω άλλα windows, το Partition δεν θα έχει νόημα.

Επίσης, με τους drivers για την ATI Radeon 9700 είναι όλα ok? Η Acer τους ανανεώνει τακτικά? Γιατί από το site της ATI λέει ότι πρέπει να κατεβάσω αυτούς που δίνει ο κατασκευαστής του φορητού μου.

Αυτά τα ολίγα...

Link to comment
Share on other sites

Από οδηγούς, μπορείς ή να κατεβάσεις από Acer ή να χρησιμοποιήσεις αυτούς του cd, δεν έχουν διαφορές μεταξύ των εκδόσεων home/pro.

Το partition, μάλλον το έχει για recovery καταστάσεις, μπορείς δλδ να επιλέξεις στο boot να σου ξαναστήσει το pc όπως το πήρες... Γνώμη μου, κράτησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από augi

Επίσης, με τους drivers για την ATI Radeon 9700 είναι όλα ok? Η Acer τους ανανεώνει τακτικά? Γιατί από το site της ATI λέει ότι πρέπει να κατεβάσω αυτούς που δίνει ο κατασκευαστής του φορητού μου.

Αυτά τα ολίγα...

http://www.omegadrivers.net/

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο partition εγώ το έχω σβήσει , τα 2 cd αν δεν κάνω λάθος που σου παρέχει η acer έχουν μέσα όλο το σύστημα σαν ghost image , τουλάχιστον στον 290 έτσι είναι . Oι drivers που υπάρχουν για xp home χρησιμοποιούνται και για τα professional . Mπορείς να χρησιμοποιήσεις drivers εκτός από αυτών που παρέχει η acer (πχ ατι , ιντελ κτλ.). Οπότε πειραματίσου ελεύθερα , τα back up cd που έχεις περιέχουν το σύστημα όπως ήταν την ημέρα που προτοάνοιξες τον φορητό σου . Μπορείς να εγκαταστήσεις και win2003 αν θέλεις , μικροπροβλήματα με τους drivers υπάρχουν μόνο σε 98 και Me .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.