Jump to content



Νεα υδροψυξη και θεματακια


fallen4ngel

Recommended Posts

Λοιπον πρωτο και καλυτερο θεμα πως να γεμιζω το ρεζερβουαρ.

Κουτι το Cosmos S ρεζερβουαρ το XSPC Acrylic Dual 5.25, θα μου πειτε πολυ απλα το τραβας εξω αλλα δεν ειναι και το ιδανικο.Αυτη την στιγμη το εχω στο 4-5 bay και πολυ απλα μπορω να το γεμιζω απο επανω βγαζωντας απλα τα καπακια αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και το ιδανικο μιας και το ψυγειο ειναι στην οροφη.

Δευτερο θεμα το αδειασμα εδω επεσε λιγο πατεντα απο κατι υδραυλικα που ειχα IMG_20130628_014531.jpg ολα καλα αλλα το βρυσακι ειναι σε 10/8 ενω ολα τα υπολοιπα ειναι 13/10 δυστυχως δεν βρηκα κατι σε 13/10 και αναγκαστικα εβαλα και το Τ 10/8.

Ενας ανταπτορας 13/10 σε 10/8 θα ηταν οτι ακριβως θελω αλλα......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχεις στα αριστερα ειναι 3 κομματια το μεσαιο ειναι λογικα ειναι ενα απο αυτα που χρειαζομαι.
τα ιδια ειναι απλα το ενα ειναι με compression fittings ενω το αλλο με barbed
Link to comment
Share on other sites

εφοσον πρεπει να παω απο 13/10 σε 10/8 για να καταφερω να βαλω το θερμομετρο το λεω ανταπτορα, συγνωμη εαν κανω λαθος!!!
οχι βρε δεν τρεχει τιποτα , για να καταλαβω σε ρωταω

δηλαδη θες βιδωτο , ρακορ δηλαδη που να μπαινει σωληνας 10/8 σωστα , το βιδωμα τι ειναι g1/4 οπως τα περισσοτερα ρακορ ? ή πιο λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

IMG_20130628_032239.jpg

αυτο που λεει 10/8 εχει μικροτερο πασο οποτε 1/4 δεν ειναι, τι ειναι ομως?????

Αυτο ειναι που ψαχνω για αρχη.Οπως βλεπεις το Τ ειναι κανονικο G1/4 (η γωνια επισης το ιδιο), τωρα πανω σε αυτο το Τ φαντασου οτι πρεπει να βαλω το πασο απο το 10/8 που ειναι αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20130628_032239.jpg

αυτο που λεει 10/8 εχει μικροτερο πασο οποτε 1/4 δεν ειναι, τι ειναι ομως?????

Αυτο ειναι που ψαχνω για αρχη.Οπως βλεπεις το Τ ειναι κανονικο G1/4 (η γωνια επισης το ιδιο), τωρα πανω σε αυτο το Τ φαντασου οτι πρεπει να βαλω το πασο απο το 10/8 που ειναι αριστερα.

g1/8 πρεπει ναναι,δεν εχω τετοιο δυστηχως εχω κανονικο 10/8

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις που εχω μπλεξει?Ειδα και στην αποθηκη και στον αδερφο μου για τιποτα υδραυλικα να κανω την δουλεια μου χωρις να τρεχω και @@ για αυτο και εβαλα μονο το "G 1/8" T ωστε να μπορω να αδειαζω το κυκλωμα οσο κανω δοκιμες.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις που εχω μπλεξει?Ειδα και στην αποθηκη και στον αδερφο μου για τιποτα υδραυλικα να κανω την δουλεια μου χωρις να τρεχω και @@ για αυτο και εβαλα μονο το "G 1/8" T ωστε να μπορω να αδειαζω το κυκλωμα οσο κανω δοκιμες.
αυτο σου κανει 10/8 ρακορ g 1/4

fpd0l0.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_20130628_014531_new.jpg δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα ;(

Ετσι ειναι οπως ειναι τωρα στη φωτογραφια το αποτελεσμα ειναι οτι στο σημειο του Τ απο 13/10 γινεται 10/8 και παλι 13/10 αυτο θελω να αποφυγω απλα δεν μπορω να βρω πως θα κανω το G1/4--> G1/8.

Απο εκει και περα δεν με ενδιαφερει γιατι στην ουσια θα ειναι μονο το βρυσακι οποτε εκει κανω κατι τετοιο που εχω στην φωτογραφια και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.