Jump to content



Αναζητηση για (Spring) Contact conectors


Soul_analyzer

Recommended Posts

Πριν λιγα χρονια ακομη ειχα φτιαξει αυτο στο Side panel του Thermaltake Armor JR ετσι ωστε να μην χρειαζεται να κουμπωνω και ξεκουμπωνω καλωδια καθε φορα που θα ανοιγω το side panel

mod061.jpg

Χρησιμοποιησα το σύστημα που υπηρχε σε ενα Hard Drive bay της Silvesrtone που αγορασα απο εδω Silverstone CFP52B 4-in-3 module, hard drive caddy | Skinflint Price Comparison EU

Τωρα εχω αγορασει νεο κουτι το Aerocool Xpredator White και θελω να κανω το ιδιο πραγμα αλλα για 4 ανεμηστηρες αφου τοσοι χωρανε. Απλως τοτε μου ειχε στοιχισει κοντα 60ευρω να το παραγγειλω το Hard Drive bay της Silvesrtone.

Να παρω 4 τετοια και να πληρωσω 240 ευρω ε δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα.

Απο ξενο site μου ειπαν να ψαξω για (Spring) Contact conectors και να το φτιαξω μονος μου.

Οριστε και μερικες εικονες

umt0.jpg

wmct.png

b5rv.jpg

Ξερει μηπως κανεις που μπορω να βρω τετοια conectors ή εστω την σωστη ελληνικη ορολογια για αυτα τα πραγματα για να το ψαξω σωστα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.