Jump to content



GeForce GTX 760


Typhonios

Recommended Posts

Before VAT: €175.63

VAT: €33.37

Subtotal: €209.00

Χρέωσαν 19% φάπα. Κοιτάζοντας από το tracking, η κάρτα ξεκίνησε από Wolfratshausen Γερμανίας. Και το γερμανικό φάπα είναι 19%.

Δε ξέρω γιατί δε μας χρεώσαν 23%...

έστειλα mail στο sales department και περιμένω απάντηση για το αν μπορώ να κόψω τιμολόγιο ή όχι

λογικό να σε χρεώσουν με βάση το δικό τους φπα,αφού από εκεί έγινε η αγορά

Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail στο sales department και περιμένω απάντηση για το αν μπορώ να κόψω τιμολόγιο ή όχι

λογικό να σε χρεώσουν με βάση το δικό τους φπα,αφού από εκεί έγινε η αγορά

Τα περισσότερα καταστήματα απ'όσο ξέρω χρεώνουν με βάση τον ΦΠΑ της χώρας για την οποία προορίζεται το προϊόν.

Πάντως ελπίζω να μην παρουσιαστούν προβλήματα μιας και οι drivers της nvidia τελευταία είναι ματιασμένοι και πάνε οι κάρτες πίσω όπως έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail στο sales department και περιμένω απάντηση για το αν μπορώ να κόψω τιμολόγιο ή όχι

λογικό να σε χρεώσουν με βάση το δικό τους φπα,αφού από εκεί έγινε η αγορά

Εμένα μια ζωή με χρεώνουν 23% φάπα από τα ευρωπαϊκά καταστήματα πάντως. Έτσι νομίζω υποτίθεται ότι δουλεύει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν από eu.evga.com υπάρχει η δυνατότητα να κόψουμε τιμολόγιο και πόσο είναι το φπα τους ;

οι 2 x 760 μου κλείνουν το μάτι :happy2:

τελικά πήρα απάντηση από evga eu σχετικά με τιμολόγιο και η απάντηση είναι ότι από το eshop τους δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

αν θέλουμε τιμολόγιο μόνο από distributors και online/retail partners που βρίσκουμαι εδώ

τά λέμε μετά τις διακοπές με νουμεράκια ! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.