Jump to content



GA-K8NS nForce3 250 ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


Sakis

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

τα έλυσες όλα, και να τα ξαναβάλεις προσεκτικά? ξέρω είναι πακέτο... δεν ξεχνάω τι τράβηξα με το chaintech... δεν αποκλείεται να έπεσες σε μούφα - έψαξες στο net για αντίστοιχα προβλήματα με το συγκεκριμένο Mobo? πάντως είναι πολύ "χοντρό"... να έχει τέτοια προβλήματα το bios αυτό καθ'αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη τα εκανα ολα μα ολα.

Δεν εχω βρει τιποτα αντοιστιχο στο net μου φενεται ειμαι ο ΠΡΩΤΟΣ LOL

ετσι μου ερχεται να βαλω κανα bios απο το pro μπας και ξεκολησει.

Link to comment
Share on other sites

τώρα με το 67AGP δε μπορείς να clockάρεις πάλι? γενικά έχει αλλάξει κάτι? Mε τις A-DATA δοκίμασες να κάνεις αυτό που σου είπαν τα παιδιά? (να κάνεις clear Cmos πριν τις βάλεις...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλαξα τον επεξεργαστη με εναν AX 3000+ XPMW 0428,ο προηγουμενος ηταν AR 3000+

εβαλα και το f3 και τουλαχιστον λοκαρει το pci και τον δοκιμαζω με prime για λιγο να δω πως παει.

Θα παιξω λιγο ακομα και απο δευτερα βλεπουμε τι γινεται.

post-1251-1416071261,7603_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

EΞΑΙΡΕΤΙΚ’ θα έλεγα! μπράβο

με 1.52 είσαι στα 2400 prime stable! πάει καλύτερα από τον δικό μου 3200+ μακράν!

:T: :T: :T:

(έχεις dual bios? αν ναι, εγώ θα δοκίμαζα το bios από την pro... - όχι στο main, αλλά στο back-up bios...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

EΞΑΙΡΕΤΙΚ’ θα έλεγα! μπράβο

με 1.52 είσαι στα 2400 prime stable! πάει καλύτερα από τον δικό μου 3200+ μακράν!

:T: :T: :T:

(έχεις dual bios? αν ναι, εγώ θα δοκίμαζα το bios από την pro... - όχι στο main, αλλά στο back-up bios...)

εχω κι αλλο βασιλη,δεν ξερω κατα ποσο ειναι prime stable καθοτι μονο μια ωρα το ετερξα,αλλα ειναι και αυτο ενα σημαδι.

ΔΥΣΤΙΧΩΣ την τρελα μου μεσα δεν εχω dual bios,αλλα μην νομιζεις οτι δεν δοκιμασα και ετσι αλλα δεν ταιριαζουν τα bios της pro ειναι το διπλο,αλλιως θα το εβαζα και οτι γινει,ισως ο endu ξερει να μας πει αν γινεται να το βαλω και τι ειναι πιθανοτερο να γινει αμα το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis [Σήμερα, στις 17:49]

εχω κι αλλο βασιλη,δεν ξερω κατα ποσο ειναι prime stable καθοτι μονο μια ωρα το ετερξα,αλλα ειναι και αυτο ενα σημαδι.

άντε να δούμε που θα φτάσει! :)

μήπως έχεις watercooling?

(καλά, αφού δεν έχεις dual bios, άστο καλύτερα το bios της pro... )

δεν δοκιμάζεις να τσιμπήσεις λίγο και τα ρεύματα?...

Link to comment
Share on other sites

τι λέμε τώρα! και έτσι να το αφήσεις είναι εξαιρετικά καλά!

470 mhz πάνω, 1.52vcore prime stable, με ddr/333 στα 205 και 1Τ, αθόρυβη αερόψυξη.... :T:

(μπορείς να μου βρεις και μένα ένα τέτοιο stepping? - αν ναι στείλε p.m. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη κοιτα τα pm σου.

Εδωσα 1.55 απο easy tune το cpu-z ομως φενεται να μην διαβαζει καλα.

μην ξεχναμε οτι η cpu ειναι μονο 3ωρων.

Τεσπα το βασικο ζητημα δυστχως παραμενει,κριμα γιατι τα αγγλικα μου δεν φτανουν αλλιως θα εστελνα ενα email στην gigabyte ετσι για διαμαρτυρια ρε παιδι μου.

post-1251-1416071263,0136_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.