Jump to content



Προβλημα με την Samsung SyncMaster 959ΝF


krisiun82

Recommended Posts

Λοιπον εχω 2 προβληματα..

1)Δεν ειναι προβλημα της οθονης γιατι το παθαινα και με την παλιοτερη μου....

Δεν κραταει σταθερο το refresh rate μερικες φορες που ανοιγω το pc...

Εχω μια 9800προ+catalyst 4.9 χωρις το CCC και δουλευω την οθονη στα 1280χ1024@100Ηz...

Μερικες φορες ανοιγει το pc και ειναι στα 60Hz.......

2)Οποιος εχει αυτην την οθονη αν δεν βαριεται να μου πει τα νουμερακια που εχει κανει στις ρυθμισεις του (geometry κλπ )γιατι μου φενεται οτι οσο και αν ρυθμιζω την δικη μου εχει ενα ψιλοατσουμπαλο σχημα...

Link to comment
Share on other sites

εγω μιας και την εχω δει απο κοντα θα σου λεγα ενα πραγμα μητσακο...........προσεξε τα ρευματα στην πριζα που εχεις εκει.........κανε μια δοκιμη....βγαλε μερικα και συνδεσε τα με καποια πριζα του σαλονιου ή του διαδρομου....γενικα αλαφρωσε οσο μπορεις την παροχη της CRT..........αστο ετσι 2-3 μερες και δες αμα σου ξανακανει το ιδιο.......πολλες φορες οι οθονες κυριως οι CRT που τραβανες πολυ ρευμα κατα την εκκινηση παρουσιαζουν ασταθειες οταν η παροχη τους δεν δινει σταθερη ταση ή δινει μικροτερη απο το κανονικο.......στη δικια μου ΕΙΖΟ οταν την ειχα στο δωματιο και ειχα πληρη φορτο στις πριζες(αναμμενα φωτα στερεοφωνικο στο τερμα κλπ κλπ) μου εβγαζε κατι γραμμες στα πλαγια............)

νομιζω οτι το χα ποσταρει στο λαμπη.......ηταν η περιοδος που ειχα πρωτομπει στο φορουμ.....

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε παρει το ματι μου ενα patch για win xp που διορθωνε αυτο το προβλημα με μερικες καρτες ατι....ψαξε..νομιζω ή στο guru3d το ειχα δει ή στο Omegadrivers...

παντως ειμαι 100% σιγουρος οτι ειχα δει tool για αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Για το ατσουμπαλο σχημα κατι πρεπει να εκανα..Εχει ενα προγραμμα η οθονη που λεγεται MouScreen 2.0 και εχει ολες τις ρυθμισεις που μπορεις να κανεις απο το πανελ να τις κανεις με το ποντικι απο τα win...Εχει τοσες πολλες που ειχα κανει το σχημα σκατα..Τωρα νομιζω το εφερα...

Οσο για την αναλυση μου το εκανε και στην παλια οθονη που ηταν μια 15αρα προ 7ετιας...Τι ρευμα να τραβαγε αυτη???

Αν το ξανακανει θα ψαξω για το patch η το προγραμμα που λες μιχαλη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.