Jump to content



Sapphire 7870 GHz Edition 2GB


xkabamarux

Recommended Posts

Sapphire 7870 GHz Edition 2GB - Κάρτες γραφικών (VGA) - plaisio.gr

Αγοραστηκε σημερα. Αθορυβη και δροσερη. 61-65 βαθμους κελσιου την ωρα του παιχνιδιου με ολα ανοιχτα στο ultra (Grid 2). Σε φαση ηρεμιας ειναι σταθερα στους 34-35 βαθμους και δεν ακουγεται καθολου (30% το ανεμιστηρακι). Γενικα και με αλλα παιχνιδια που τη δοκιμασα δειχνει να μην εχει κανενα προβλημα πουθενα (tomb raider, BF3 κτλπ).

Πιστευω οτι ειναι μια τιμια αγορα και τη προτεινω σε οποιον δεν εχει-θελει να δωσει παραπανω χρηματα. Ειδικα αν ειστε σε ενα μονιτορ.

Link to comment
Share on other sites

την είχα πάρει 215 euro πριν 6-7 μήνες χωρίς τα games που έχει το link από το πλαίσιο

για τα 215 euro που έδωσα πριν μισό χρόνο + είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση της στα games μιας και δεν είμαι φανατικός gamer

είναι όντως αθόρυβη σε idle οι ανεμιστήρες παίζουν 21-26% και η θερμοκρασία είναι σταθερά στους +4 με +6 από την θερμοκρασία δωματίου

κάνα 2 φορες που δοκίμασα ο/c για benchmarks στα 1210/1310 έφτασε max τους 87 βαθμούς εκεί οι ανεμιστήρες ήταν αρκετά ενοχλητικοι

από το 50% και πάνω γίνονται αισθητοι

χωρίς να θέλω να κρίνω την επιλογή σου αν αυτή την στιγμή διάλεγα κάρτα AMD σε αυτό το price range θα διάλεγα με σχεδον ιδια τιμη με αυτη του πλαισιο την 7870 XT (tahiti le) που έχει καλύτερες επιδόσεις

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=autocomplete&keyphrase=7870+xt

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης κάρτας γραφικών και δηλώνω ευχαριστημένος. Ανεξάρτητα από την τιμή αγοράς, πιστεύω ότι είναι καλή λύση για όποιον δουλεύει ανάλυση μέχρι 1920χ1200 και δεν έχει υπερβολικές απαιτήσεις.

Καλοδούλευτη!:T:

Link to comment
Share on other sites

Καλή η κάρτα αλλά η τιμή του Π είναι απαράδεκτη. Πέρασε από τα χέρια μου για 6 μήνες και μπορώ να πω ότι με άφησε ικανοποιημένο (βέβαια σε αυτό έπαιξε ρόλο και το ότι την είχα αγοράσει σε χαμηλή τιμή για τα τότε δεδομένα).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.