Jump to content



Καμένο PSU?


PetrosD81

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα,

ειμαι καινούργιος στο The κLab

εχω το εξής τροφοδοτικό

http://www.hardwareheaven.com/reviews/638/pg1/axp-supernova-800w-psu-introduction.html

και δεν δουλεύει,είμαι άσχετος απο ηλεκτρονηκά,αξίζει να το πάω για φτιάξιμο σε καποιο ηλεκτρονικό?

Ή να πάω για καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

έσκασε, έριξε ασφάλεια και δε δουλεύει. Μυρίζει κτλ? Μπορεί να έχει κάψει την ασφάλεια ώς και mosfet (οπότε και δε λέει να το φτιάξεις).

Επειδή είναι αρκετά παλιό και αν έριξε ασφάλεια κτλ πριν τα παίξει, καλύτερα να πας σε ένα new έστω και οικονομικό που και μεγαλύτερο efficiency θα έχει και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Δεν μυρίζει τπτ απλα δεν δουλεύει,το ανοιξα μπας και ειναι κανένας πυκνωτης σκασμενος (γιατί μεχρη εκει φτανουν οι ''γνώσεις'' μου ) και τσεκαρα μήπως εχει καεί η ασφάλεια του με το πολύμετρο αλλά εως εκει,τπτ απο αυτά δεν ηταν....οπότε πάω για καινούργιο...??

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν το πας σε ηλεκτρονικό το πιο λίγο που θα δώσεις είναι 30 ευρώ. Οπότε για μένα πάρε ένα new με κανά 50-60αρι για να έχεις και την ασφάλεια του ότι και αν πάθει θα έχεις κάποια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.