Jump to content



Logitech G27 and Dirt 2


syma

Recommended Posts

Καλημερα παιδες,

Προχτες παρελαβα το ολοκαινουργιο wheel stand pro, απο το αναλογο site και ειπα να εφαρμοσω πανω του την τιμονιερα G27 της Logitech.

Ολα καλα ολα ωραια, βαζω και το dirt 2 που καπου ειχα χωμενο, και πηγαινω στα options και βλεπω οτι δεν αναγνωριζει την τιμονιερα αλλα μονο το πληκτρολογιο.

Φυσικα εχω περασει τους drivers και το λογισμικο για την τιμονιερα αλλα το παιχνιδι δεν βλεπει τπτ αλλο εκτος απο το πληκτρολογιο.

Με ενα search που εκανα το ιδιο εχουν παθει κι αλλοι αλλα λυση μηδεν.(επαγκατασταση παιχνιδι, σβησιμο προφιλε παιχνιδιου, επανεγκαταστασεις κτλ)

Ενας κουλος τροπος ειναι να ρυθμιζεις καθε φορα τα "κουμπια" στα options αλλα βαριεμαι απιστευτα την διαδικασια αυτη...

καποτε επαιζα το παιχνιδι αυτο με την τιμονιερα αλλα δεν θυμαμαι τι εχει αλλαξει απο τοτε...

Αν εχετε καποια συμβουλη να μου δωσετε, κατι να κοιταξω θα ηταν ευπροσδεκτο.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δεν μου πηρε και παρα πολυ για να βρω την λυση αλλα την βρηκα!!!!:woot:

Λοιπον για αυτους που εχουν προβλημα με το παιχνιδι (δεν σας αναγνωριζει την τιμονιερα στο preset στo control options) :

Στην εναρξη παμε στην αναζητηση και παταμε regedit

Στην συνεχεια

ΗΚΕΥ_CURRENT_USER->SYSTEM->CURRENTCONTROLSET->CONTROL->MEDIAPROPERTIES

->PRIVATEPROPERTIES->jOYSTICK->OEM->VID_046D%PID_C29B

Και στο ΟΕΜΝame πρεπει να βαλουμε την σωστη ονομασια της τιμονιερας η οποια ειναι :

Logitech G27 Racing Wheel USB

Επανηλθα στο συγκεκριμενο post μετα απο τοσο καιρο γιατι μπορει να υπαρχει καποιος ο οποιος μπορει να κολλησε στο ιδιο σημειο οπου κολλησα και εγω.Οποτε τωρα εχετε την λυση τα ποδια σας.Ελπιζω να βοηθησα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το wheel stand pro πως σου φάνηκε; Τ' αξίζει τα λεφτά του; Έχω κι εγώ την G27 αλλά είναι μονίμως καταχωνιασμένη στη ντουλάπα γιατί βαριέμαι το στήσε-ξέστησε. Πόσο σου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Το wheel stand pro πως σου φάνηκε; Τ' αξίζει τα λεφτά του; Έχω κι εγώ την G27 αλλά είναι μονίμως καταχωνιασμένη στη ντουλάπα γιατί βαριέμαι το στήσε-ξέστησε. Πόσο σου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά;

ετσι ακριβως ημουν και εγω με την g27.καπου χωμενη-ξεχασμενη την ειχα οσπου πηρα την stand pro.

αξιζει με το παραπανω τα λεφτα της,και βγηκε με τα μεταφορικα της 119 ευρω.

για να καταλαβεις εχω καναπε στα 2 μετρα,triple monitor, καμερα εσωτερικη στο dirt 2 και εχω μπει μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.