Jump to content



New monitor for mac mini


apostonikos

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους σας παιδια. Θελω να παρω οθονη για το mac mini που θα παρω εντος των ημερων. Δεν ξερω τι πρεπει να κοιταξω σε μια οθονη ωστε να θεωρειται καλη. Aspect ratio ? response time ? Αναλυση? Θελω τις γνωμες σας :) Θελω ν αγορασω 2 monitor λογω οτι θα μου χρειαστουν στο πανεπιστημιο. Θα βρω κατι καλο και αξιοπιστο γυρω στις 300-350 λιρες συνολο και για τα δυο? Θελω ips panel γυρω στις 23-24 inches

Καθε αποψη ειναι ευπροσδεκτη :) Σας ευχαριστω πολυ ολους εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

UK είσαι ?

Αν ναι δες αυτήν εδώ. Πρεπει να σου φτανει να πάρεις δυο για το budget που έχεις

[ame]http://www.amazon.co.uk/Dell-Ultrasharp-U2312HM-inch-Monitor/dp/B005MHMFJA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1378553208&sr=8-2&keywords=dell+ultrasharp[/ame]

sent from my x device connected to something called the "web"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω την καρτα τοθ πανεπιστημιου ακομα. Ξερεις με το ID μου και αυτα. Γινεται να το παρω απο δω με 15% εκπτωση με καποιο τροπο? Πολυ ομορφη και πολυ ποιοτικη η dell. Εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτη την οθονη :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω κανει ακομη να σου πω την αληθεια. Περιμενω λιγο ακομα να το παραγγειλω γυρω στις 16-17 λιγο πριν φυγω οταν παω να ναι εκει ηδη :) Το βρηκα amazon.co.uk 455 λιρες. Παιζει τιποτα καλυτερο σε τιμες? Το ειδα και στο istorm 700 ευρω με 24 ατοκες

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς συμφέρει, δεν έχει να νόημα να πάρεις ένα προιον λίγο πριν κάνει το κύκλο του. Εγώ θα περιμένα το καινούριο για να κρατήσει και περισσότερο, που φαντάζομαι ότι αυτό θα θες και εσύ.

Η συμβουλή απλώς θα ήταν μην πάρεις τώρα αλλά να περίμενεις να φτάσεις εδώ αγγλία πρώτα να βγάλεις και την κάρτα και μετά βλέπεις και μόνος... Κάθε πόλη έχει και από ένα applestore, πας από εκεί και βλέπεις και από κοντά το μηχανήμα

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου frozen :) Εβλεπα τυχαια ενα μονιτορ της AOC. AOC i2757FH 27 inch 215 λιρες. Τι λεει το συγκεκριμενο μονιτορ? Διαβασα καλες κριτικες στο ιντερνετ. Και για τα λεφτα του δειχνει να ναι μια καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Up to you. Αν χρειάζεσαι μια 27" και καλα, τότε καλή φαίνεται. Εχώ εδώ στο γραφείο την παρακάτω 24" από το uni μου και σαν μέγεθος είναι υπεραρκετή. Εξάλλου το ίδο real estate χώρο εργασίας θα έχεις (ιδια ανάλυση)

[ame]http://www.amazon.co.uk/Dell-Ultrasharp-U2412M-Widescreen-Monitor/dp/B005LNDPPS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1378812582&sr=8-1&keywords=dell+ultrasharp+u2412m[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Λογω οτι θα τρεχω αρκετα συχνα compiler θα γινεται programming και ολα τα σχετικα απ οσο μου εχουν πει θα χρειαστω αρκετο χωρο στο screen. Και σκεφτομαι ειτε μια μεγαλη οθονη μια και εξω ειτε 2 μικρες.

Link to comment
Share on other sites

Same here. Αν και για το δικό μου set-up έχω δυο οθόνες την οθόνη που ανέφερα παράνω και την 13" του macbook pro που έχω.

Έχεις δει τις καινούργιες ultrawide monitors όπως π.χ.

[ame]http://www.amazon.co.uk/AOC-Q2963PM-inch-Ultrawide-Monitor/dp/B00BLZAYHC/ref=pd_sim_sbs_computers_1[/ame]

ανάλυση 2560x1080 , ότι πρέπει για multiple εφαρμογές δίπλα-δίπλα. Εγώ μια τέτοια λιγουρεύομαι τελευταια αν και η τιμή της είναι λίγο πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως ειναι πανεμορφο εργαλειο η ατιμη. Αλλα αρκετα τα λεφτα ;/ Αλλα να μου πεις 29inch. Δεν ξερω αν θα με βολεψει στο υψος κατι τετοιο. Αν θα μπορω να το συνηθισω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.