Jump to content



ερωτηση για usb πληκτρολογιου


sakinor

Recommended Posts

γεια χαρα,εβαλα σημερα το razer reclusa στο pc μου,αλλα οταν θελω να συνδεσω ενα usb στις θυρες που εχει το πληκτρολογιο μου λεει πως δεν εχει αρκετη παροχη ενεργειας.

τι μπορω να κανω για να το αντιμετωπισω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να καταλαβω πια ειναι η διαφωρα αυτου του πληκτρολογιου απο ενα πληκτρολογιο που κανει 15ε εδωσες λεφτα για να σου βγαζει και ενοχλιτικες καρτες? εγω θα το πηγενα πισω οπως ειναι..

Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να καταλαβω πια ειναι η διαφωρα αυτου του πληκτρολογιου απο ενα πληκτρολογιο που κανει 15ε εδωσες λεφτα για να σου βγαζει και ενοχλιτικες καρτες? εγω θα το πηγενα πισω οπως είναι..

Off topic

Προφανώς και δεν θα καταλάβεις ότι κ να σου πούμε εδώ. Ψάξου αν θέλεις κάτι και ενημερώσου σε χιλιάδες άλλα post

On topic

Με τι συσκευή ακριβώς στο κάνει; usb flash drive η δισκο;

Λογικά τα output είναι usb 1.1 κ όχι usb 2.0 γιαυτό στο κανει

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Προφανώς και δεν θα καταλάβεις ότι κ να σου πούμε εδώ. Ψάξου αν θέλεις κάτι και ενημερώσου σε χιλιάδες άλλα post

On topic

Με τι συσκευή ακριβώς στο κάνει; usb flash drive η δισκο;

Λογικά τα output είναι usb 1.1 κ όχι usb 2.0 γιαυτό στο κανει

*GNex*

ξερεις γιατι δε θα καταλαβω? γιατι το επιχειριμα σου πανω σε αυτο που λεω ειναι off topic 100 φορες εδω μεσα ακουσα το ιδιο επιχειριμα σε αλλα επισοδεια φορουμ παλιοτερα
Link to comment
Share on other sites

ξερεις γιατι δε θα καταλαβω? γιατι το επιχειριμα σου πανω σε αυτο που λεω ειναι off topic 100 φορες εδω μεσα ακουσα το ιδιο επιχειριμα σε αλλα επισοδεια φορουμ παλιοτερα

Αν σχολιάζεις κάτι off topic δεν έχει λίγο ή πολύ. Είναι σαν να λέμε πέθανα λίγο. Είτε είσαι είτε δεν είσαι. Δεν υπάρχει τρόπος μέτρησης.

Επειδή δεν θέλω να μεταφερθεί σε προσωπικό επίπεδο χωρίς να υπάρχει λόγος και χωρίς κάποιο προσωπικό λόγο θα στο πώ ποιο απλά και ας φύγω off topic πάλι χωρίς λόγο.

Θέλεις να ξεκινήσεις μια κουβέντα, ενώ δεν έχεις ψάξει καν στοιχειώδη πράγματα και ποιες οι διαφορές ενός yugo με το golf. Και τα δύο έχουν τέσσερεις ρόδες άρα τα συντάσουμε στην ίδια κατηγορία και είναι το ίδιο πράγμα.

Εμ δεν είναι έτσι. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σχολιάζεις κάτι off topic δεν έχει λίγο ή πολύ. Είναι σαν να λέμε πέθανα λίγο. Είτε είσαι είτε δεν είσαι. Δεν υπάρχει τρόπος μέτρησης.

Επειδή δεν θέλω να μεταφερθεί σε προσωπικό επίπεδο χωρίς να υπάρχει λόγος και χωρίς κάποιο προσωπικό λόγο θα στο πώ ποιο απλά και ας φύγω off topic πάλι χωρίς λόγο.

Θέλεις να ξεκινήσεις μια κουβέντα, ενώ δεν έχεις ψάξει καν στοιχειώδη πράγματα και ποιες οι διαφορές ενός yugo με το golf. Και τα δύο έχουν τέσσερεις ρόδες άρα τα συντάσουμε στην ίδια κατηγορία και είναι το ίδιο πράγμα.

Εμ δεν είναι έτσι. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Φιλικά πάντα.

μηπως το πληκτρολογιο ειναι ελλατοματικο? αυτο ενοω
Link to comment
Share on other sites

Γυρνάμε ON Topic

The USB ports are located at the top left and right hand corners, and you can see that they are mounted at an angle. These ports function as USB 1.1 ports.

Δεν θα σου παίξουν όλες οι συσκευές ούτε σωστά ούτε θα τροφοδοτηθούν σωστά και γενικά για δεδομένα απόφυγέ την χρήση τους.

Δεν έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο απλά πριν πάρουμε κάτι πρέπει να κοιτάξουμε 5 πραγματάκια για να δούμε οτι μας κάνει πλήρως και αυτά που προσφέρει δεν είναι απλά κόλπα για marketing και απλά κορδέλες....

Βασικά το πρόβλημα είναι οτι πολλές συσκευές δεν παίζουν με usb 1.1 πχ ενώ παίζουν με usb 2.0 και usb 3.0

Ακριβώς power output και διαφορά 1.1 με 2.0 δεν βρήκα να σου δώσω πληροφοριακά. Η usb 2.0 ξέρω οτι είναι max τα 500mAh

USB offers three standards; USB 1.1, USB 2.0 and USB 3.0. The first two standards offer the same amperage, 100 mA for unrecognized devices and 500 mA for configured devices, while USB 3.0 ups the power to 150 mA and 900 mA, respectively.

Read more: Standard USB Power Output | eHow

Και το κυρίως χαρακτηριστικό που δημιουργεί το πρόβλημα είναι το παρακάτω...

The voltage supplied by a USB port is nominally 5 volts, but in practice is measured between 4.75 and 5.25 volts. The maximum voltage drop for USB hubs that do not require any external power is 0.35 volts and must be able to send data at 4.4 volts for low-powered devices.

Το reclusa και όπως όλα τα keyboard με usb, έχουν ενσωματωμένο usb hub

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.