Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

απο oc.net για 780ti classified

i can raise VCore up to 1.3 and 1.35 and 1.4 volts MAXIMUM instable OC is 1280 (artifacts in heaven bench after seconds) 1280 means GPU-Z 1150, Boost 1215 > 1280 ingame -awesome and classified!

so, what is this?

premium price for overclockingresults lower than ANY average reference 780ti can do?

Ειναι δυνατον ? Τετοια μπανανα... οσα vrms και να εχει πανω αμα δεν τραβαει ο πυρηνας κλαφτα χαραλαμπε....

Link to comment
Share on other sites

απο oc.net για 780ti classified

i can raise VCore up to 1.3 and 1.35 and 1.4 volts MAXIMUM instable OC is 1280 (artifacts in heaven bench after seconds) 1280 means GPU-Z 1150, Boost 1215 > 1280 ingame -awesome and classified!

so, what is this?

premium price for overclockingresults lower than ANY average reference 780ti can do?

Ειναι δυνατον ? Τετοια μπανανα... οσα vrms και να εχει πανω αμα δεν τραβαει ο πυρηνας κλαφτα χαραλαμπε....

Eλα ενα στα πεταχτα και χαλαρο χωρις πολυ ψαξιμο για σενα μολις το τρεξα παει καλα η καρτουλα απο οτι δειχνει!!!

00000.png

Link to comment
Share on other sites

Eλα ενα στα πεταχτα και χαλαρο χωρις πολυ ψαξιμο για σενα μολις το τρεξα παει καλα η καρτουλα απο οτι δειχνει!!!

Δυνατο score με την πρωτη!!! Αυριο θελω τρελα γκαζια....

Θελω 3d mark να τρεξεις λογικα πας για τα 14.500-15.000 εαν εγω σταμάτησα τα κοντερ στα 14.169....

Link to comment
Share on other sites

Δυνατο score με την πρωτη!!! Αυριο θελω τρελα γκαζια....

Eτσσσι οχι για να μην λες οταν θα εχω χρονο θα την σκαλησω και αλλο εχει πολλα τσιτσιμπλικια να πειραξεις η καρτουλα 93 με το καλημερα μια χαρα ειναι!Ουτε κρασαρισμα ουτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Eτσσσι οχι για να μην λες οταν θα εχω χρονο θα την σκαλησω και αλλο εχει πολλα τσιτσιμπλικια να πειραξεις η καρτουλα 93 με το καλημερα μια χαρα ειναι!Ουτε κρασαρισμα ουτε τπτ

ριξε ενα performance στα γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

οκ μισο σε λιγο θα ερθει

Ελα αγορίνα φτιάξε μας!!!! ...το GK110 φτιάχτηκε για να σπέρνει τον πόνο!!!

Ο Αζα στην πιστα! Δωσε μαγκα...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZPO6dOPxmr8&feature=share&list=FLFI7xylRX9MGLLdwxgWFOPg]Tom Cruise Dances to Ludacris for 15 minutes - Tropic Thunder - HD - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

:hehe::hehe::hehe::hehe: Παρε και ενα perf για παρτυ σου!

image.png

Eγω, ο [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION], ο [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION], ο [MENTION=22714]osfp1980[/MENTION], o [MENTION=10015]csaris[/MENTION] κάνουμε αλλαξοκωλιες με τα benchmark.... καμια ATI θα δούμε :p?

Capture.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγω, ο [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION], ο [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION], ο [MENTION=22714]osfp1980[/MENTION], o [MENTION=10015]csaris[/MENTION] κάνουμε αλλαξοκωλιες με τα benchmark.... καμια ATI θα δούμε :p?

Capture.jpg

Εισαι θεος αγορι μου αχαχαχα μετεωριτης λεει:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

68.6a asic δεν την έψαξα πολύ τι κάρτα μου φαίνεται αρκετά fail κομμάτι πάντως....που για να βγάλει μερικά bench 1220 με το ζόρι πάει.

τώρα μου βγήκαν αλλα αντί να παίξω format ετοιμάζομαι να κάνω

μικρόsoft <--- εισαι για το #ου**ο

1220 με τι ρευμα?το classy voltage tuner το εχεις κατεβασει?

Link to comment
Share on other sites

Eλα ενα στα πεταχτα και χαλαρο χωρις πολυ ψαξιμο για σενα μολις το τρεξα παει καλα η καρτουλα απο οτι δειχνει!!!

00000.png

οχ οχ θα κλαψουνε μανουλες αζα!!!!!1414 με το καλημερα? με τη ρευμα και ποσο μαχ θερμοκρασια?τη μνημες εχει?samsung i hynix?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ακόμα δεν την έχω ψάξει με αέρα ποσο μπορεί να φτάσει...

το gaming με ενδιαφέρει άρα και το overclock όταν κάνω δεν θα είναι υπερβολικό

εάν σκεφτώ για νερό στην gpu ποσο θα πιάνει το μαλλί ? 1 καλο σετ?

Link to comment
Share on other sites

οχ οχ θα κλαψουνε μανουλες αζα!!!!!1414 με το καλημερα? με τη ρευμα και ποσο μαχ θερμοκρασια?τη μνημες εχει?samsung i hynix?

αν δεν κανω λαθος hynix πραιπει να φοραει τωρα για την θερμοκρασια δεν νομιζω να εχει θεμα λογο

οτι ειναι στα νερα η καρταρα !!!;)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13991]kakao83[/MENTION].Θερμοκρασιες εφτασε μεχρι 48c με aircodition ανοιχτο κιολας αλλα απο τον τιτανα ειναι πιο ζεστη σαν καρτα.Ρευμα για να μην το πολυ ψαξω εδωσα 1.4v επιτοπου δεν μασαει για αυτο ειναι φταγμενη η καρτα!Μπορει να ηθελε λιγοτερο αλλα δεν μπηκα στον κοπο να τεσταρω.Μνημες εδωσα 1.7v απο το class tool

και εδωσα και λιγο ρευμα στις pcix να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μου μεινει απο κει.Μνημες φοραει hynix δεν νομιζω να υπαρχει class με samsung

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ακόμα δεν την έχω ψάξει με αέρα ποσο μπορεί να φτάσει...

το gaming με ενδιαφέρει άρα και το overclock όταν κάνω δεν θα είναι υπερβολικό

εάν σκεφτώ για νερό στην gpu ποσο θα πιάνει το μαλλί ? 1 καλο σετ?

Aναλογα και αν το θα κανεις ολοκληρομενο συστημα δλδ βαλεις και cpu.Υπολογισε για ενα καλο συστηματακι επεξεργαστη και gpu κοντα στο 500ρικο

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι 780 Ti έχουν Hynix rated στα 7 GHz κ πάνε έως και 8 στις καλύτερες περιπτώσεις πάρα πολύ καλά δηλαδή... :blink: Άζα ξεσκίζει πραγματικά... Εγώ τελικά πήρα την 780 Ti Windforce, αύριο μου έρχεται άντε να δούμε τι θα κάνει σε αέρα :mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.