Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Οχι αλλα απλα δε την παιζεις εξυπνος αν δε εχεις δοκιμασει.Το efficiency difference παντως μπορουσαν να το δουν καθως οι περισσοτεροι απ αυτους ειχαν και classified με hynix.

Eγω δεν το παιζω εξυπνος ηξερα απο την αρχη μαλλον ειχα παρει γραμμη με το που ειδα samsung επειδη εχω τιτανες ξερω πως παιζουν οι συγκεκριμενες μνημες.Υπολογιζα μεχρι 1900 και τελικα οι καλυτερες μεχρι εκει πανε.Βεβαια αυτα θα αλλαξουν εαν χαλαρωσουν timmings με το νεο bios

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Νικο φυσικα δε παει σε σενα.Φαινεται το υφος του καθενος πιστευω από τα λεγομενα του.Οι τυπαδες εκει στο ocnet ειχαν στυλακι ότι τους δουλεψαν ψιλο γαζι πρωτη μερα επειδή δε βλεπαν Mhz χωρις καν να bencharoun να κανουν συγκριση.Φυσικα στο forum του XS η στο forum του Kingpin δε ειχε πει κανενας τιποτα για το θεμα ολως τυχαιως.

Link to comment
Share on other sites

Μα στο forum του kingpin απο οσο εχω δει οσοι τις εχουν παρει ειναι σε κατασταση - 30c Εκει που η καρτα κανει παπαδες και τα ρεύματα της ειναι πανω απο 1.5 στα 1.77.Αυριο πρωτα ο θεος θα μου ερθει και θα την κουμπώσω σε αερα να δω τι κάνει και μετα σε νερα.Σε ln2 δεν παω δεν ειμαι για τοσο extreme

Link to comment
Share on other sites

Μα στο forum του kingpin απο οσο εχω δει οσοι τις εχουν παρει ειναι σε κατασταση - 30c Εκει που η καρτα κανει παπαδες και τα ρεύματα της ειναι πανω απο 1.5 στα 1.77.Αυριο πρωτα ο θεος θα μου ερθει και θα την κουμπώσω σε αερα να δω τι κάνει και μετα σε νερα.Σε ln2 δεν παω δεν ειμαι για τοσο extreme

....και ξεχνάς το GK110, το επόμενο ειναι Maxwell! Υποσχεσου το μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα Γραφικών (VGA) Gigabyte Nvidia GTX 780 Ti GHz WF3 (3GB, DDR5, 384bit) | www.you.gr

Aυτήν την είδατε?

Εργοστασιακά 1150? και καλή τιμή από you.

Δεν είναι η 780ti oc είναι καλύτερη.

Γνωστή η κάρτα, απλα άργησε να ερθει στα μέρη μας...

Date: December 5, 2013

Gigabyte GTX 780 Ti GHz Edition Review

εχει turbo = average clock = 1200mhz

Ειναι η ταχυτερη out of the box 780ti....

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή η κάρτα, απλα άργησε να ερθει στα μέρη μας...

Date: December 5, 2013

Gigabyte GTX 780 Ti GHz Edition Review

εχει turbo = average clock = 1200mhz

Ειναι η ταχυτερη out of the box 780ti....

Αυτό λέω ότι για μένα που δεν ασχολούμαι με bench αλλά με games νομίζω ότι είναι πιο γρήγορη απο την EVGA 780ti classified. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ότι για μένα που δεν ασχολούμαι με bench αλλά με games νομίζω ότι είναι πιο γρήγορη απο την EVGA 780ti classified. Σωστά?

Ναι, γιατι το turbo ρολόι της ειναι παρα πανω και παραμένει σταθερό (χωρις temp throttle) λογου της ψήκτρας που εχει (γιατι χειμώνα και καλοκαίρι θα ειναι κάτω απο 80 βαθμούς)

Την κουμπώνεις και τελος που λεμε, 1200mhz χωρις να σκεφτεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη επαφη με την καρτα ειπα ειναι :devil:Μ...αρα:devil: ειναι σαν να βλεπεις μια γυναικα πιστολι και να λες τι μ...ι ειναι αυτο(δεν θελω κοκκινη λεω τα εσωψυχα μου)βεβαια στην πορεια δοκιμαζοντας την βλεπεις τα καλα της και τα κακα της οσο ομορφη και αν ειναι αν σου κανει την κρατας και την χαιρεσαι εαν οχι δινεις ποδι τοσο απλα.Ακολουθουν φωτο αχχχ

Παντος για kingpin εχω υψηλο asiq τωρα θα δουμε μεσα στο ΣΚ που θα μπουν τα νερα εαν ειναι καλο η κακο

juee.jpg

ex3d.jpg

65ie.jpg

cy6h.jpg

4r3c.jpg

772b.jpg

j177.jpg

2s6g.jpg

0es8.jpg

07o4.jpg

tln4.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες Νικο!!! Τι να πω παλι μαμηθηκες μωρη πωλαρα!!70% ασικ!!! αυτα ειναι. στο overclockers παντως δεν υπαρχουν και πολλοι με τοσο ψηλο. Το σκ δωσε γκαζι!!

Ευχαριστω φιλαρακι! :hehe::hehe: Για να δουμε ποσο πωλαρα εχω με τα τεστ.Παντος στο ocn που εχω δει asiq τα πιο ψηλα ειναι απο 65-67 δεν εχω δει καποιο σαν το δικο μου η παραπανω μπορει να κανω λαθος...Αλλα οι απορειες θα μας λυθουν μολις μπει στα νερα

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη επαφη με την καρτα ειπα ειναι :devil:Μ...αρα:devil: ειναι σαν να βλεπεις μια γυναικα πιστολι και να λες τι μ...ι ειναι αυτο(δεν θελω κοκκινη λεω τα εσωψυχα μου)βεβαια στην πορεια δοκιμαζοντας την βλεπεις τα καλα της και τα κακα της οσο ομορφη και αν ειναι αν σου κανει την κρατας και την χαιρεσαι εαν οχι δινεις ποδι τοσο απλα.Ακολουθουν φωτο αχχχ

Παντος για kingpin εχω υψηλο asiq τωρα θα δουμε μεσα στο ΣΚ που θα μπουν τα νερα εαν ειναι καλο η κακο

Tρελο το εργαλείο! Δωσε ξανα πονο Νικολα....

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το καρτόνι νικόλαααααααααα δώστα όλαααααααααα περιμένουμε αποτελέσματαααα :)

Αυριο θα εχει αερα απο οσο ειδα καιρο:hehe::p και το ΣΚ ερχεται νερο/βροχη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.