Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

Εκανα εαν run μονο και μονο για να δω ποσο μπουσταρει και τι θερμοκρασιες παιζει.Με ολα μα ολα στοκ ρολογια ,ρευματα normal bios οχι ln2 και τα διακοπτακια που εχει απο πισω στα μαμα τους η καρτα boostarei στα 1202-1215 πυρηνα με θερμοκρασια να βαραει μεχρι 68c Βεβαια εχω και aircodition λογικα αν δεν ειχα θα ηταν 4-5c κατω.Παντος για μαμα boostarei καλα! A!kαι το καλο σε αυτο το boost, ρευμα που ειδα να παιζει απο μονη της ηταν 1.162v max απο το 1.187 που μας εχει συνηθισει η Nvidia!

aj55.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Πρωτη επαφη με την καρτα ειπα ειναι :devil:Μ...αρα:devil: ειναι σαν να βλεπεις μια γυναικα πιστολι και να λες τι μ...ι ειναι αυτο(δεν θελω κοκκινη λεω τα εσωψυχα μου)βεβαια στην πορεια δοκιμαζοντας την βλεπεις τα καλα της και τα κακα της οσο ομορφη και αν ειναι αν σου κανει την κρατας και την χαιρεσαι εαν οχι δινεις ποδι τοσο απλα.Ακολουθουν φωτο αχχχ

Παντος για kingpin εχω υψηλο asiq τωρα θα δουμε μεσα στο ΣΚ που θα μπουν τα νερα εαν ειναι καλο η κακο

juee.jpg

ex3d.jpg

καλοριζικη Νικο !!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες.Ενα θα σου πω ,μονο αλλος ενας ειναι με 70%+ στο ocnet και εχει γραψει 1420/8000 με το μαμα bios το αρχικο με 1.22Volt Δηλαδη ολα τα διακοπτακια ανοιγμενα για max ρευμα ln2 bios για 115% PT και ταπωμενο το evga precision.Eιναι νουμερο 1 αυτη την στιγμη εκει μεσα σε αερατα-μαμα και λογικα θα ειναι και στα νερατα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες.Ενα θα σου πω ,μονο αλλος ενας ειναι με 70%+ στο ocnet και εχει γραψει 1420/8000 με το μαμα bios το αρχικο με 1.22Volt Δηλαδη ολα τα διακοπτακια ανοιγμενα για max ρευμα ln2 bios για 115% PT και ταπωμενο το evga precision.Eιναι νουμερο 1 αυτη την στιγμη εκει μεσα σε αερατα-μαμα και λογικα θα ειναι και στα νερατα.

Ευχαριστω φιλαρακι!!!!ΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΛΕΜΕ!!!!!:jump::jump:

Θα τρεξω σε αυτα τα ρολογια που ειπες με το μαμα ln2 bios το σαββατο στα νερα!Η μονη μαμακια ειναι οτι δεν υπαρχει τροπος περα απο το evbot(δεν υπαρχει στοκ) να δουλεψει η καρτα πανω απο 1.45.Το classy tool v2 δεν ακουει σε αυτην οποτε το μονο που μπορω να κανω ειναι τα διακοπτακια on για +75mv και 1,21v απο presicion.Kαι μακαρι να βγαλουν νεο classy tool για την kpe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακι!!!!ΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΛΕΜΕ!!!!!:jump::jump:

Θα τρεξω σε αυτα τα ρολογια που ειπες με το μαμα ln2 bios το σαββατο στα νερα!Η μονη μαμακια ειναι οτι δεν υπαρχει τροπος περα απο το evbot(δεν υπαρχει στοκ) να δουλεψει η καρτα πανω απο 1.45.Το classy tool v2 δεν ακουει σε αυτην οποτε το μονο που μπορω να κανω ειναι τα διακοπτακια on για +75mv και 1,21v απο presicion.Kαι μακαρι να βγαλουν νεο classy tool για την kpe

Αν βαλεις Evbot προσεξε γιατι κανει σε μερικα benchmarks τρελο overvolt.Δηλαδη παντα πολυμετρο πανω να βλεπεις τι γινεται.Ενας-2 νομιζα οτι επαιζαν στα 1.45-1.5 v και ηταν 1.65+

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα Νικόλα, μαμησε τα ολα.

Καλορίζικη, με τρώει το χέρι μου, αν και είχα πει να πάω σε 290CF για το 2ο gaming PC μου.

Είδα και την gigabyte ti Ghz την οποία την βρίσκω πολύ κάτω, και το σκέφτομαι σοβαρά.

Θα καταντήσω σαν τον Sebastian (χωρίς παρεξήγηση) στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα Νικόλα, μαμησε τα ολα.

Καλορίζικη, με τρώει το χέρι μου, αν και είχα πει να πάω σε 290CF για το 2ο gaming PC μου.

Είδα και την gigabyte ti Ghz την οποία την βρίσκω πολύ κάτω, και το σκέφτομαι σοβαρά.

Θα καταντήσω σαν τον Sebastian (χωρίς παρεξήγηση) στο τέλος.

Ευχαριστω φιλαρακι μου να εισαι καλα.Και 290cf δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο.Το εχω σκεφτει πολλες φορες και τωρα πριν παρω την kingpin το σκεφτομουν σοβαρα....Αλλα στο τελος παλι πρασινη πηγα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις Evbot προσεξε γιατι κανει σε μερικα benchmarks τρελο overvolt.Δηλαδη παντα πολυμετρο πανω να βλεπεις τι γινεται.Ενας-2 νομιζα οτι επαιζαν στα 1.45-1.5 v και ηταν 1.65+

Ναι τα εχω διαβασει στο ocn λογικα με τα διακοπτακια on +75mv και 1,21 θα ειμαι κοντα στα 1.30-1,35v γιατι evbot δεν παιζει πουθενα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και νεο bios πρεπει να ειναι καλο γιατι πλεον μπορεις να δουλεψεις και το 1,5v χωρις τα διακοπτακια με τα διακοπτακια ξεφευγει η καρτα τρελα ρευματα:jump:

Link to comment
Share on other sites

Aντε δωσε benches στο λαο.... :jump::jump::jump:

Aπο αυριο που θα μπει στα νερα εαν προλαβω γιατ δουλευω κιολας.Κοιτα και τωρα στο τσακ ειμαι να ριξω κανα στον αερα αλλα κανω υπομονη! :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυριο που θα μπει στα νερα εαν προλαβω γιατ δουλευω κιολας.Κοιτα και τωρα στο τσακ ειμαι να ριξω κανα στον αερα αλλα κανω υπομονη! :pleasantry:

μπουμπουνατο βρε !!!

ετσι να γουστάρουμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

μπουμπουνατο βρε !!!

ετσι να γουστάρουμε !!!!

Οχι αστην την λυπαμε γιατι εαν παει καλα στον αερα μετα θα θελω και αλλο και θα αρχησω να την ζοριζω αστο λεμε αυριο μερα ειναι

Παω να παιξω λιγο assasin BF :p για να μην μου μπαινουν ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μιλάμε, ίσως ο άζα να περνάει τα νερά :laughing::laughing::laughing:

Περασαν :p Εαν προλαβω σημερα θα δωσω κανα σκορ αλλα ειπαμε την παμε σιγα σιγα ο λογος γιατι ειναι καποια σημεια πανω στην καρτα που με το μπλοκ της ΕΚ δεν θα κανω σωστη δουλεια.Εχει μια ιδεα φιλος που θα μπορω να εχω σωστη ψυξη πανω στην καρτα σε ολα τα σημεια.Αυτο θα το δουμε απο βδομαδα ειναι υποκατασκευη το ''θεμα''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσα ετρεξα πανω κατω τα ιδια εχω σε σκορ με την class ti.Το μονο θετικο ειναι οτι σε νορμαλ bios με 1.21 ρευμα ειμαι στα 1355 σταθερος σε ολα τα παιχνιδια παραπανω δεν δοκιμασα.Παντος ενα run valley με 1424core 1.21 ρευμα μου το βγαλε κανονικα!Τωρα στο ln2 bios ειναι περιεργα τα πραγματα με το ρευμα θελω πολυμετρο για να δω ποσο ακριβος τρεχει με τα switch on/off και δεν εχω πολυμετρο τωρα!Πιστευω ακομα στο ln2 δεν ειμαστε ετοιμοι απο θεμα σωστου bios.Κατι φτιαχνει ο skyn3t απο οτι ειπε θα δουμε.Σε γενικες γραμμες μια classy ti με λιγο καλυτερα αποτελεσματα στον πυρηνα 25-50mhz παραπανω πυρηνα!

Nα και το run στα 1424core με 1.21v

gte1.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον default θα ειναι οι μνημες 7ghz.[MENTION=478]sebastian[/MENTION] στο valley οι μνημες δινουν απειρα

Edit 3700 μαλλον λεει πανω δεξια οποτε 7400 ειναι οι μνημες.Οντως μετριο score περιμενα κοντα στο 95αρι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.