Jump to content



Μήπως είναι too much;


Legend1416003172

Recommended Posts

Hello! :hi:

Χθες μου ηρθαν ο καινούργιες μνήμες και είπα να κάνω κάτι καλύτερο στο oc. Οι μνήμες βγήκαν χείροτερες από ότι περίμενα. Είναι οι Premier Series της OCZ, δεν περίμενα φυσικά πολλά από αυτές αλλά δυστυχώς έμεινα μόνο στα 223 Mhz (2,5 - 3 - 3 - 11). Ο επεξεργαστής είναι ένας mobile barton 2500+ και έχω βάλει υδρόψυξη με τα γνωστά εξαρτήματα (11 block, transit raidator κτλ...). Τέλος το mobo είναι το Abit An7.

Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στα 2567 Mhz με 1,92ν χώρις να είμαι απόλυτα σταθερός. Η θερμοκρασία του επεξεργαστή είναι idle: 37 full: 40. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως τα mofset σε full load χτυπάνε 70 βαθμούς! Μήπως πρέπει να σταματήσω;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν σκόπευα να το προχωρήσω πολύ... Ο στόχος μου ήταν πάνω από 2500 Mhz με 2 ν περίπου. Ο επεξεργαστής δεν έχει πρόβλημα, κοίτα τις θερμοκρασίες. Αυτά που με ανησυχούν μόνο είναι τα mofsets. Σε full load με 1,96 ν είναι στους 80 βαθμούς κελσίου! :-O

Αύριο θα πάω να πάρω ψυκτράκια, μήπως κάνουν δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

τιιι??????δεν εχεις ψυχτρακια??? οχι ρε......αυριο εφυγες για coolermaster χαλκινα.....οχι τιποτα αλλο αλλα μπορει να σκασει κανενα και να σου βγαλει το ματι.....:cool: εκει που παιζεις ενοειται οτι θα φορεσεις ψυχτρακια χαλκινα.βαλε και μια φανα να τα βαραει και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.