Jump to content



live streaming/capturing Twitch TV


kom

Recommended Posts

ψάχνω κάρτα ή εξωτερική συσκευή για streaming σε twitch.έχω δει κάποιες από avermedia αλλά δεν ξέρω για ποιότητα που έχουν στο streaming

ο [MENTION=61]LuNaTiC[/MENTION] κάνει streaming οπότε η άποψη του θα ήταν καλοδεχούμενη

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις Kepler(GTX 650+) κάρτες της Nvidia μπορείς να κάνεις video recording 1920x1080 @60fps χωρίς performance loss μέσω του Shadow Play το οποίο βγήκε την Δευτέρα σε beta.

Σε μελλοντική έκδοση θα έχει και απευθείας streaming σε Twitch.tv.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είσαι οκ όπως είσαι...

Θέλει λίγο σετάρισμα το OBS (ξέχνα το XSPLIT) για να δώσουμε λίγο "φόρτο" στο καλό cpu να κάνει την περισσότερη δουλειά και να καλύψουμε την όποια αδυναμία στα έτσι και αλλιώς κουτσουρεμένα upload...

Το κοιτάμε αν θες...

Κάθε game θέλει ειδικό fixάρισμα άλλο να stremάρεις το sc2 και άλλο το Hearthstone για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το streamαρισμα ζορίζει τη cpu διαρκώς,και δεν προτείνεται να δουλεύεις τη cpu πολυ ψηλά...το αντίθετο κιόλας.

Μια χαρά παίζει και με overclock... σε μερικές περιπτώσεις προτείνετε κιόλας :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είσαι οκ όπως είσαι...

Θέλει λίγο σετάρισμα το OBS (ξέχνα το XSPLIT) για να δώσουμε λίγο "φόρτο" στο καλό cpu να κάνει την περισσότερη δουλειά και να καλύψουμε την όποια αδυναμία στα έτσι και αλλιώς κουτσουρεμένα upload...

Το κοιτάμε αν θες...

Κάθε game θέλει ειδικό fixάρισμα άλλο να stremάρεις το sc2 και άλλο το Hearthstone για παράδειγμα

σχολάω και σε λίγο θα είμαι σπίτι να τελειώσω από υποχρεώσεις ( γυναίκα - παιδί ) και αν σε βρώ μέσα μιλάμε να το φτιάξουμε αλλιώς το προσπαθώ μόνος μου

@ πιο παλιά δούλευα xsplit αλλά δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ δε ξέρω τι ώρα θα μπορέσω να το κοιτάξουμε κτλ ίσως και μέσω Teamviewer λογικά θα πάω για λίγο ποδηλατάκι και το βραδάκι θα είμαι σίγουρα μέσα streamάροντας Hearthstone or Sc2

Οπότε θα τα πούμε κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει και με overclock... σε μερικές περιπτώσεις προτείνετε κιόλας :)

Προτείνεται για την ποιότητα του stream,πραγμα που όμως ειναι το αντίθετο από την υγεία του επεξεργαστή.

Πριν 5 μέρες ,έτυχε και γνωστού μου,κάηκε 2700k ,που δεν ειναι και φούρνος,ο οποίος στριμαριζε πολλές πολλές ώρες επίσης δυο χρόνια βέβαια ,κλοκαρισμενος στα 4 ,οχι και τραγικά δλδ.

Μπορει να μην κάηκε από αυτό,αλλα σίγουρα οι πιθανότητες ειναι παρα πολλές.

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχω και εγώ τον δικό μου στα 4.6 ... δε ξέρουμε τι vcore και τι είδους overclock με τι ψύξη κτλ έχει ο καθένας αλλά εδώ στο φόρουμ που μιλάμε θεωρώ πως τα βασικά τα ξέρουν σχεδόν όλοι :)

Δεν θα κάνει κάνει κάποιος overclock για να streamάρει ... ίσως να χρειάζεται και αυτό αλλά δε το προτείνω... απλά το καθημερινό 24/7 να χρησιμοποιήσει δε βλέπω να υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.