Jump to content



Online Magic the Gathering draftιng.


Volrath

Recommended Posts

Υπάρχουν συμφορουμήτες που να ασχολούνται με το magic the gathering? Σκεφτόμουν άμα μαζευόμασταν 2-3 να κάναμε κάνα draft online, εκτός MTGO όμως μιας και $$$ δε παίζουν και προσωπικά δε με ενδιαφέρουν οι κάρτες/τα έπαθλα.

Η διαδικασία είναι λίγο πολύπλοκη, προφανώς δεν είναι τέλεια, αλλά είναι τσάμπα. Στο spoiler έχω τις οδηγίες για όσους ενδιαφερθούν.

1. Κατεβάζεις το Virtual playtable και το mtg module από εδώ. Κάνεις εγκατάσταση το playtable και μετά το module.

2.Φτιαχνεις account στο MTG Deck Builder and Community - TappedOut.net.

3.Όταν μαζευτούμε 1+ άτομα ακόμα θα πάμε στο tappedout και πατάς πάνω στο "draft sim". Θα φτιάξω εγώ game, και θα σας βγάλει κάτι τέτοιο:

1111-10245.jpg

Το βελάκι θα έχει το username μου (volrath9999) και θα πατήσετε στο join. Τις κενές θεσεις θα γεμίσουν botακια.

4. Επιλέγεις τις κάρτες που θες όπως κανονικά στο draft.

5. Όταν τελειώσει το draft επιλέγεις το username σου εδώ

2222-10246.jpg

και κάνεις generate deck. Μη δείτε όμως των αλλων τα decks :p

6. Πάς κάτω κάτω και πατάς SAVE.

7. Μετά εκεί που λέει export το πατάς και επιλέγεις printable.

33333-10247.jpg

Σου βγάζει ένα κείμενο με τις επιλογές σου:

44444-10248.jpg

8.Τρέχεις το virtual playtable=>deck editor=> και πατάς NEW DECK, ότι να'ναι (standard/custom δεν έχει σημασία).

9.Κάνεις copy paste από το κείμενο με τις επιλογές σου μία μία τις κάρτες και πατάς το πράσινο βελάκι. Βάζεις προφανώς και τα lands που θες. Σώζεις το deck και πατάς tools=>online play.

10. Θα σου βγάλει μια λίστα με τα υπάρχων games, θα φτιάξουμε εκεί και μεις και θα παίξουμε.

Πολύ relaxed κανόνες, δεν είμαστε επαγγελματίες. Το χαβαλέ θα κάνουμε. Άμα ενδιαφέρεται κανείς ας γράψει εδώ κάτω και βλέπουμε πότε θα μαζευτούμε ή/και τα λέμε από skype.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.