Jump to content



τακτοποιημένο τροφοδοτικό


midkin

Recommended Posts

Λοιπόν, έχω ένα Tagan TG530(530Watts).

Δεδομένου πως σύντομα θα χρησημοποιώ πολύ περισσότερα watts(λόγω υδροψυξης και καμιά 8 ανεμιστήρων που θα προσθέσω), θέλω να αγοράσω ένα νέο τροφοδοτικό τουλάχιστον 800Watt από το οποίο όμως θα μπορείς να αφερείς τα καλόδια που δεν χρειάζονται ώστε να μην βρίσκονται μέσα στο κουτί και εμποδίζουν τι ροή του αέρα(στη ουσία "κουμπώνεις πάνω στο τροφοδοτικό, όσα καλόδια θα σου χρειαστούν).

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν νομίζω ότι οι επιπλέον 8 ανεμιστήρες να δικαιολογούν αυτή την κατηγορία(850W)..θα σου πρότεινα πρώτα να δοκιμάσεις αν αντέχει το υπάρχων..και μετά να συνεχίσεις σε αγορά..:

Silverstone

850W Strider - 189€

Enermax

850W Galaxy - 205€

Review

Enermax Galaxy 850W

Silverstone

850W Strider

Link to comment
Share on other sites

+1 να μείνεις με το υπάρχον και να κοιτάξεις για ένα fan controller, γιατί με 8 ανεμιστήρες δεν θα μαζεύονται τα καλώδια. Αυτό ισχύει ακόμα και αν προβείς τελικά σε αγορά modular psu.

Ρίξε μία ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

+1 να μείνεις με το υπάρχον και να κοιτάξεις για ένα fan controller, γιατί με 8 ανεμιστήρες δεν θα μαζεύονται τα καλώδια. Αυτό ισχύει ακόμα και αν προβείς τελικά σε αγορά modular psu.

Ρίξε μία ματιά εδώ

Από που μπορώ να το αγοράσω αυτό το controller;

Link to comment
Share on other sites

Η κατηγορία στην οποία αναφέρεσαι είναι η modular και θα σου πρότεινα να ρίξεις και μια ματιά Εδώ http://www.frozencpu.com/products/5681/psu-310/Ultra_X3_1000W_Energy_Efficient_Modular_Power_Supply_ULT40064.html?tl=g11c26s213

Link to comment
Share on other sites

Η κατηγορία στην οποία αναφέρεσαι είναι η modular και θα σου πρότεινα να ρίξεις και μια ματιά Εδώ http://www.frozencpu.com/products/5681/psu-310/Ultra_X3_1000W_Energy_Efficient_Modular_Power_Supply_ULT40064.html?tl=g11c26s213

Βρε συ αδερφέ..το παιδί ζητάει 850W το πολύ.

εσύ του δείχνεις τροφοδοτικό των 1000W και τον 300€ για να βάλει τα + 8 ανεμιστήρια που θέλει?

:083::erschreckt014:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκω το 850άρι εντελώς υπερβολή για τέτοιο σύστημα. Ούτε 300watt δεν καιει σε full φορτίο ακόμα με άλλους 8-10-20 ανεμιστήρες. Εδώ έβγαλα το καλοκαίρι με τον qx6700, 3 δίσκους, x850xt, αντλία, 4φαν των 10βατ έκαστο κλπ κλπ με το 600άρι enermax 2ετίας+ (τότε), χωρίς κιχ.

Φίλε μου δοκίμασε πρώτα το Tagan 530 που έχεις, πιστεύω θα σε βγάλει μια χαρά ασπροπρόσωπο. Αν αργότερα προβείς σε καθολική αναβάθμιση του υπολογιστή σου με μια ενεργοβόρα κάρτα γραφικών, τετραπύρηνο κλπ τότε το αλλάζεις...

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ αδερφέ..το παιδί ζητάει 850W το πολύ.

εσύ του δείχνεις τροφοδοτικό των 1000W και τον 300€ για να βάλει τα + 8 ανεμιστήρια που θέλει?

:083::erschreckt014:

Εγώ το πρότεινα γιατί το θεωρώ καλή επιλογή και για το συγκεριμένο διάβασα πολύ καλά λόγια αν θες προχώρα σε enermax galaxy 850W

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρότεινα γιατί το θεωρώ καλή επιλογή και για το συγκεριμένο διάβασα πολύ καλά λόγια αν θες προχώρα σε enermax galaxy 850W

Καλή επιλογή είναι και μια Ferrari..αλλά όταν διαθέτεις 30000€ παίρνεις Αudi ή ΒMW.

OΚ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.frozencpu.com/products/6314/psu-322/Ultra_X3_800W_Modular_Power_Supply_ULT40071.html?tl=g11c26s86

Ωρίστε το ίδιο σε 800αρι αλλά δεν εχει να κάνει τίποτα με τα 500 000 Ε που εχει διαφορα η ferrari απο την BMW στο κάτω-κάτω αλλά μιλάμε για 70 δολαρια διαφορα δηλαδη περιπου ποσο??? 30Ε για ενα τροφοδοτικό πολύ καλύτερο το συγκεκριμένο σηκώνει μέχρι 3 8800 ultra

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ το http://www.frozencpu.com/products/6314/psu-322/Ultra_X3_800W_Modular_Power_Supply_ULT40071.html?tl=g11c26s86#blank

αλλά επειδή είναι από εξωτερικό και θα έχει έξωδα αποστολής λέω να πάρω το http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=988715

έχουν μεγάλη διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

@ masxerofkartis

και αλλη φορα σε ειδα να προτινεις πραγματα απο το συγκεκριμενο καταστημα και να λες πως τα μεταφορικα δεν ειναι πολλα.

Εχεις ιδεα ποσα ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα απο Αμερικη?Ενημερωτικα μονο για να καταλαβεις,απο Αγγλια για Ελλαδα ειναι κατα μεσο ορο ~20 ευρω και απο Γερμανια για Ελλαδα 15-25 ευρω....

Επιπλεον στις αγορες απο Αμερικη υπαρχει παντα το ζητημα του εκτελονισμου.Αν το δεμα σταματησει και ελεγχθει κινδυνευεις στο φιναλε να το πληρωσεις τα διπλα λεφτα...

Και στην τελικη,ποιος ο ολογος να αγορασει κατι απο Αμερικη εαν δεν υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα στην τιμη σε σχεση με εδω?

Για ενα τροφοδοτικο θα κανει ολη τη βαβουρα?Ειναι παραλογο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.