Jump to content



ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΣΕ CLOUD


gousias

Recommended Posts

Χαίρετε, ενδιαφέρομαι για την αγορά σκληρού εξωτερικού τον οποίο θα ήθελα να εκμεταλευτώ τόσο στο σπίτι με τηλεοράσεις και ενίσχυτη όσο και απομακρυσμένα όπου κι αν είμαι μέσω iPhone ή laptop. Έκανα μια έρευνα αλλα έχω κολλήσει σε μερικά πραγματάκια. Έχω δει τον Western Digital My Cloud, τον Western Digital My Book Live και τον Seagate Central. Δεν μπορω να βρω κάποιες πληροφορίες και σε κανένα κατάστημα δεν γνωρίζουν όπου ρώτησα. Πρώτο, αν κάποιος από αυτούς τους δίσκους επιτρέπει την ταυτόχρονη σύνδεση πολλαπλών χρηστών. Δεύτερο, αν υπάρχει η δυνατότητα προσαρμογής με συγκεκριμένα δικαιώματα ανα χρήστη καθώς και κωδικός πρόσβασης. Τρίτο αν ο σκληρός δίσκος βγει εκτός λειτουργίας, μπορεί να αντικατασταθεί (εσωτερικά). Γενικά θα επιλέγατε κάποιο δίσκο από αυτά παραπάνω ή καποιο άλλο. Ή θα ήταν καλύτερα να πάω σε τύπου raid όπως το Western Digital My Book Live Duo. Εδώ πάντως ξεφεύγουμε σε τιμή αφού πάμε στα διπλάσια. Να σημειώσω ότι θέλω να το έχω συνέχεια ανοικτό 24ωρες όλες τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.