Jump to content



Recommended Posts

Λοιπον μολις εστησα το pc της υπογραφης μου. Θελω να κανω καποια τεστ, μπορει καποιος να μου πει τι να κανω συγκεκριμενα?

Κατασκευη-Αγορα απο spc(really thxn man):T::)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον αφου δε λεει κανεις κανω μονος μου καποια.

Εκανα το metaBench που προτινει το pcmag. Τα παντα ειναι σε defaults εκτος απο τη μνημη που απο 200 την πηγα 203. Χρησιμοποιω το μισο μου δισκο και εχω πληρες πακετο norton antivirus. Το αναφερω για να δειξω οτι μπορουσαν να ειναι καλυτερα.

Το παρακατω τεστ ειναι με το νορτον απενεργοποιημενο. Οταν ηταν ανοικτο εβγαλα περιπου 200 βαθμους παρακατω

Link to comment
Share on other sites

απλά πάτα printscreen (για όλη την οθόνη) ή Alt+Printscreen για το πίνακα που έχει το focus μόνο. Copy paste σε ένα image editor και crop (αν χρειαστεί) resize την μεγαλύτερη διάσταση σε κάτω από 500pixels (και το paint καλό είναι για την δουλεία αλλά στο resize δεν έχει επιλογή να τηρήσει την αναλογία). Save as jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο γνωστά benchmarks είναι :

1. SuperPI

2. PcMark02

3. PcMark04

4. 3DMark01SE

5. 3DMark03

6. 3DMark05

7. Sisoft Sandra 2004 SP2

8. PiFast

9. AquaMark

10. Όποιο παιχνίδι θες + Fraps

Σίγουρα έχω ξεχάσει καποια, ας συμπληρώσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.