Jump to content



Πρόβλημα, αλλά από που ?


Peter Parker

Recommended Posts

Βάζοντας την Graphics Cards - GTX650TI-1GD5 πριν λίγο καιρό στο σύστημα τις υπογραφής μου, διαπιστωσα ότι άρχισαν καποια μικρο προβλήματα. Τι μια έχανα τους δίσκους σε συγκεκριμένες θύρες Sata (συγκεκριμένα στην θέση 3) Ο pci contoler για sata 2 που έχω, πότε -πότε έχανε και εκεί τους δίσκους. Ξανά βάζοντας την 6750 πάλι επάνω όλα επανήλθαν κανονικά.

Είναι το τροφοδοτικό μιας και είναι 650W no name, είναι η μητρική, η τελικα η κάρτα έχει πρόβλημα ?

Να πω ακόμα ότι έχω 7 δίσκους στο pc. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παιρνει περισσοτερο ρευμα η Nvidia απο την Ατι και σου στεγνώνει απο ρευμα το σύστημα. Μου φαίνεται λογικό και λόγω των τοσων δίσκων που έχεις πάνω, επειδή το τροφοδοτικό ειναι της πλάκας.

Εχεις κάποιο άλλο τροφοδοτικό να δοκιμάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παιρνει περισσοτερο ρευμα η Nvidia απο την Ατι και σου στεγνώνει απο ρευμα το σύστημα. Μου φαίνεται λογικό και λόγω των τοσων δίσκων που έχεις πάνω, επειδή το τροφοδοτικό ειναι της πλάκας.

Εχεις κάποιο άλλο τροφοδοτικό να δοκιμάσεις?

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/corsair-rm650w-i-xfx-750w-amesa-129954.html

:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.