Jump to content



Asus 1215N + το υπερ-netbook


vagos2221416003330

Recommended Posts

Πωλείται ένα Asus 1215N είναι μαύρο και σαν καινούργιο.

Έχει 12 ίντσες High Definition LED οθόνη (ακόμα και μετά από πολλές ώρες δεν κουράζει καθόλου στο διάβασμα)

Έχει Intel 2 πύρινο επεξεργαστή στα 1,8+ Ghz.

Έχει αναβαθμιστεί η μνήμη από 2Gb 1066Mhz ddr3 σε 4GB 1333Mhz DDR3!!

Έχει σκληρό δίσκο ολοκαίνουργιο seagate 160gb στις 7200rpm sata 2 (αντί για 5400rpm που δούλευε ο εργοστασιακός)

Έχει 2 κάρτες γραφικών,μία intel για σερφάρισμα και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και μία nVidia με 512mb GDDR3 για ταινίες και παιχνίδια.

Έχει hdmi έξοδο και παίζει μερικά σύγχρονα παιχνιδάκια ,παίζει ταινίες άνετα σε full hd στην τηλεόραση.

Η μπαταρία του κρατάει 4 ώρες για internet ,ταινίες κτλπ.

Το πληκτρολόγιο είναι άνετο και ξεκούραστο.Το netbook είναι εντελώς αθόρυβο, έχει πολύ καλή κάμερα και μικρόφωνο (ότι πρέπει για skype κτλπ).

Το netbook είναι απίστευτα γρήγορο σε όλες τις εφαρμογές ,μικρό και ελαφρύ πάρα πολύ ποιοτικό και καλό γενικότερα.

Θα δοθεί φορμαρισμένο με windows home premium ή 64bit ή 32Bit αυθεντικά ανάλογα με το τί θέλει ο αγοραστής.Επίσης μπορεί να δοθεί και χωρίς λειτουργικό.

Τιμή 200€

Ο λόγος που το δίνω είναι για να πάρω κάρτα γραφικών οπότε ανταλλαγές μόνο με : Amd 7970 ή 280Χ ή nvidia 770GTX και την διαφορά από μέρους μου την βρίσκουμε...

Οποιεσδήποτε άλλες ανταλλαγές δεν με ενδιαφέρουν.

Θα προτιμηθούν άτομα από Αθήνα για να το δούν και να το τεστάρουν (αποστολή σε επαρχία μετά από κατάθεση και με τα μεταφορικά του παραλήπτη )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

....Τρέχει windows 7 ultimate 32bit έκδοση αλλά μπορεί να δοθεί με όποια έκδοση windows 7 θέλετε........

Να υποθετω οτι ειναι original και τα Ultimate, αλλα και οσα προτιθεσαι να βαλεiς ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που τρέχει τώρα (ultimate ) δεν ξέρω τι είναι..(όταν αλλάχτηκε ο δίσκος,έκανε φίλος το format και τα πέρασε για καλύτερα,αν και διαφορά δεν είδα...) Μπορώ να ρωτήσω και να μάθω αν ενδιαφέρεσαι πάντως.Windows update πάντως κάνω κανονικά και δεν μου γράφει τίποτα για μέρες που μένουν για ενεργοποίηση κτλπ...

Τα windows 7 premium είναι αυθεντικά και το σηματάκι κάτω από το netbook Original και ήταν αυτά που είχε μέσα..(αυτό εννοούσα με τις άλλες εκδόσεις των windows 7)

Sorry για την οποιαδήποτε παρεξήγηση και για την τιμή που ξεχάστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ενδιαφέρει φίλο μου, αλλά δεν το ξέρω ακόμη.

Όσον αφορά το λειτουργικό, απο την στιγμή που το "διαφημίζεις", εξυπακούεται ότι πρέπει να είναι αυθεντικό και τα απαραίτητα αυτοκόλητα/CD/DVD. Αν δεν είναι, δεν το διαφημίζεις, γιατί πολύ απλά είναι κάτι παράνομο. Και φυσικά είναι κάτι που δεν το επιτρέπουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ενδιαφέρει φίλο μου, αλλά δεν το ξέρω ακόμη.

Όσον αφορά το λειτουργικό, απο την στιγμή που το "διαφημίζεις", εξυπακούεται ότι πρέπει να είναι αυθεντικό και τα απαραίτητα αυτοκόλητα/CD/DVD. Αν δεν είναι, δεν το διαφημίζεις, γιατί πολύ απλά είναι κάτι παράνομο. Και φυσικά είναι κάτι που δεν το επιτρέπουμε εδώ.

Οκ.Διορθώνω το πρώτο Post και να πώ ότι θα γίνει format να περαστούν τα αυθεντικά windows 7 home premium 32 ή 64Bit όποιο από τα δύο θελήσει ο αγοραστής γιατί δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά αυτά που έχει...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεσαι για ανταλλαγη με αυτο το tablet + διαφορα εκ μερους μου? Onda V972 quad core

Ειναι το ασπρο ομως. :dirol:

φίλε μου συγνώμη αλλά δεν με ενδιαφέρει αυτού του είδους η ανταλλαγή...(αν έχεις καμία 7970-280Χ ή 770GTX όμως και την ανταλλάσσεις τα βρίσκουμε...)

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.