Jump to content



Υδρόψυξη για 2 7990


Avatar_GR

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καταρχίν να σας πω ότι είμαι άσχετος με υδρόψυξη... (έχω ξεκινήσει ήδη το διάβασμα όμως:computer: )

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να βάλω υδρόψυξη σε 2 κάρτες 7990 που έχω (μόνο στις κάρτες, όχι σε cpu η αλλού).

Ο χώρος/όγκος που θα πιάνει το ψυγείο δεν με πειράζει (σε λογικά πλαίσια) μιας και ο υπολογιστής και οι κάρτες είναι εκτός κουτιού σε πλαστικό κασόνι.

Από ότι διάβασα θα χρειαστώ:Block για 7990, Ψυγείο, αντλία και ρεζερβουάρ και σωλήνες,τάπες, ανεμιστήρες κτλ κτλ...

Μπορεί κάποιος να μου γράψει μια λίστα με το τι αξίζει να αγοράσω και τι θα χρειαστώ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1x480 ή 1x560 Black Ice SR-1 ψυγειο

4 ανεμηστηρες αναλογους με το μεγεθος (120mm ή 140mm)

1 αντλια Laing D5

Ρεζερβουαρ που αν παιρνει την ανωθεν αντλια κουμπωτη ωστε να εξοικονομησεις χωρο και συνδεσμολογια

Σωληνας 13/10 και αναλογα ρακορ. Μιας και ειναι καθαρα θεμα λειτουργικοτητας και οχι looks μην βαλεις γεφυρα μεταξυ των καρτων αλλα σωληνα και ρακορ

Ρακορ 13/10

Αποστειρωμενο νερο απο φαρμακειο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.