Jump to content



Recommended Posts

nx1000, δεν παίζεται στην τιμή της. κιτ με φακό-φλας στα <300€, μεγάλη γκάμα από φακούς, πολύ καλή στις αυτόματες ρυθμίσεις για τους λιγότερο γνώστες..

Απλά επειδή αναφέρεις και βίντεο (Ο Κύριος λόγος που χρησιμοποιώ slr μηχανές) στις περισσότερες (ίσως και σε όλες σε αυτή την κατηγορία τιμής) δε μπορείς να βασιστείς στο AF. Κατά τ' άλλα η εικόνα που τραβάει στο βίντεο είναι πολύ καλή.

Η nx300 απο ότι μου είπε και ο ntg έχει και ph detection αυτό δεν είναι καλύτερο;

Τώρα εγώ είμαι ανάμεσα σε νχ300 και νεχ 5ν θα αποφασίσω εν καιρώ προς το παρών μαζεύω γνώμες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο είναι αλλά δεν είναι ικανοποιητικό προσωπικά για μένα. Σίγουρα οι απαιτήσες διαφέρουν οπότε μπορείς να βρεις βίντεο στο youtube από όποια μηχανή θες για να συγκρίνεις ταχύτητα εστίασης. Πρόσεξε και τον θόρυβο που κάνουν πολλές κατά το auto focus.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι η nx 300 σε σχεση με την nex 5t δυσκολευεται περισσοτερο σε low light συνθηκες και βγαζει περισσοτερο θορυβο ισχυει?

επισης σε πολλα βιντεο τεστ της νχ300 sto youtube βλεπω το βιντεο σαν να κανει zoom in και zoom out στιγμιαια αυτο ειναι λογω focus?το κανει μονιμα ή υπαρχει αλλη ρυθμιση?

οποιος μπορει ας βοηθησει παιδια γιατι οι μερες περνανε και εχω αργησει να αποφασισω ηδη...

αν θελετε πειτε μου και τι θα παιρνατε εσεις,να κανουμε σαν poll κατι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.