Jump to content



Mac Mini (Late 2012)


Chosen

Recommended Posts

Το τελευταίο μοντέλο, αγορασμένο τον περασμένο Ιούλιο και με εγγύση μέχρι 24 Ιουλίου 2014.

Έχω προσθέσει SSD (Runcore 60Gb SATA600) για το Mavericks και έχω αφήσει σαν 2ο τον μανίσιο 500άρη για τα δεδομένα.

Το σύστημα είναι εντελώς αθόρυβο, ούτε άμα κολλήσεις το αυτί σου πάνω του δεν το ακούς.

Specs

2.5GHz dual-core Intel Core i5 (Turbo Boost up to 3.1GHz) with 3MB L3 cache and HyperThreading

Intel HD Graphics 4000

4GB (2*2GB) of 1600MHz DDR3 memory

500GB (5400-rpm) hard drive

συν τον 60άρη SSD.

Συνδεσιμότητα:

Thunderbolt port (up to 10 Gbps)

FireWire 800 port (up to 800 Mbps)

Four USB 3 ports (up to 5 Gbps)

HDMI port

SDXC card slot

Gigabit Ethernet port

Audio in/out

IR receiver

Wi-Fi

802.11n Wi-Fi wireless networking;3 IEEE 802.11a/b/g compatible

Bluetooth

Bluetooth 4.0 wireless technology

Ethernet

10/100/1000BASE-T Ethernet (RJ-45 connector)

Ο μανίσιος αντάπτορας HDMI-DVI έχει χαθεί, οπότε το δίνω με αυθεντικό (Apple) αντάπτορα MiniDP-DVI, οπότε μπορείτε να έχετε 2 οθόνες ταυτόχρονα.

Για την εγκατάσταση του SSD έχω αγοράσει κι εγκαταστήσει το [ame=http://www.amazon.co.uk/Doubler-Drive-installation-Later-Models/dp/B00AN5PUSE/]συγκεκριμένο καλώδιο/κιτάκι[/ame] (η Apple δεν παρέχει το καλώδιο για 2ο δίσκο/SSD, μόνο άμα δώσεις €200 για το αμέσως επόμενο μοντέλο που στο επιτρέπει).

Η εγκατάσταση είναι ψιλομανίκι (Installing Mac Mini Late 2012 Dual Hard Drive Kit - iFixit) αλλά ήταν επιτυχής (δεν γίνεται κανένα μοντάρισμα, απλά για να προσθέσεις το 2ο καλώδιο και τον 2ο δίσκο, θέλει γδύσιμο εντελώς).

Αποστολή από εδώ που είμαι (Ιρλανδία) με tracking number και δικά μου έξοδα, κατόπιν κατάθεσης του ποσού στον λογαριασμό μου.

Τιμή €630 συζητήσιμη.

Υπάρχουν επίσης ένα κιτάκι μνήμες Crucial 16Gb DDR3 SO-DIMM 1600MHz for Mac (€140 επιπλέον και κρατάτε και τις μανίσιες), κι ένας αντάπτορας MiniDisplayPort-Dual Link DVI στα €60 (κάνουν γύρω στα €100 καινούριοι) αν θέλετε να παίξετε με DVI στα 2560+ ανάλυση.

Edit: κάντε και κανένα mention γιατί παίζει και να την ξεχάσω την αγγελία :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.