Jump to content



120cm ανεμιστήρας με πολλά CFM....


DMylonas

Recommended Posts

Έχω βεί σε μαγαζί με ηλεκτονικά (13 νομίζω) ανεμιστήρα 12cm στα 24v..... Μάλιστα δεν πρέπει να είναι πλαστικός... Είναι σε στυλ Delta ο έλικάς του.... Βέβαια πάντα 120x120x38mm......

Θεωρητικά, δεν πρέπει να έχει πάνω από 200CFM? Πως μπορώ από το τροφοδοτικό να δώσω 24v? Και αν δεν μπορώ να δώσω 24v (μάλλον δεν γίνετε) στα 12v θα έχει πάνω από 120CFM, θεωρητικά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτηκα να πάρω τον Delta 12cm EHE, αλλά είναι πανάκριβος στο Hacshop.... Μιλάμε για 30 και φεύγα ευρωπουλάκια....

Τον θέλω για την ψύχτρα που παρέγγειλα (XP-120), απλά δεν ξέρω αν έχει στην συσκευασία έναν Panaflo που λέει στο site η Thermalright.....

Τεσπα, θα περιμένω να πάρω την ψύχτρα και βλέπουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas απλά δεν ξέρω αν έχει στην συσκευασία έναν Panaflo που λέει στο site η Thermalright......

εχω την εντυπωση πως ο παναφλο ειναι ο προτεινομενος ανεμιστηρας και οχι ο συμπεριλαμβανομενος...νομιζω οτι ειναι μονο ψυκτρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε μου λέτε κι εμένα πού θα βρω οικονομικούς 12άρηδες.Μόνο με 40 φωτάκια τον καθένα βρίσκω στα 14 ευρώ στο e-shop.Μήπως έχει κανείς ιδέα πού θα βρω απλούς φθηνούς 12άρηδες?

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε μαγαζι με ηλεκτρολογικο υλικο και παρε 12χ12χ38 με λιγοτερο απο 10 ευρω τον καθενα...το μονο που θα πρεπει να κανεις ειναι να φτιαξεις βυσμα για να τον συνδεσεις...μπορεις και αυτα να τα βρεις σε τετοιου ειδους μαγαζια...

Link to comment
Share on other sites

Τα βύσματα δε με πειράζουν -έχει φάει πολύ πατέντα το κουτάκι μου!!!! -αλλά δεν έχω βρει ούτε σε ηλεκτρικά ούτε σε ηλεκτρονικά τόσο φθηνούς.Έχεις κάποιο συγκεκριμένο κατά νου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.