Jump to content



Tablet με ταβάνι τα 200€ μέσω Cosmote


jpavly

Recommended Posts

Λόγω επιδότησης από φορητότητα στην Cosmote μπορώ να πάρω ένα tablet με ταβάνι τα 200€.

Η αγορά θα γίνει από κατάστημα Γερμανός, οπότε οι επιλογές μου περιορίζονται στις παρακάτω:

TAB ALCATEL ONE TOUCH EVO7 HD BLACK+3G MODULE / Tablet / Πληροφορική /

TABLET MLS IQTAB 3G / Tablet / Πληροφορική /

TAB ZTE E8Q 3G BLACK / Tablet / Πληροφορική /

TAB SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 BL WIFI / Tablet / Πληροφορική /

TABLET ASUS FONEPAD 7’’ 3G ME371MG / Tablet / Πληροφορική /

Η χρήση θα είναι κυρίως από τη γυναίκα για Browsing, social media και κανά παιχνιδάκι από τη μικρή. Επειδή μπαίνει και η μικρή στο παιχνίδι, καλό είναι να έχει και καλή ποιότητα πλαστικών ή αλουμίνιο γιατί μπορεί να φάει και καμία τούμπα.

Το μόνο που βλέπω να έχει Quad Core βασικά είναι το ZTE, ενώ λόγω μάρκας κοιτάζω και το Samsung, ενώ ο Atom του Asus δεν νομίζω να πιάνει και πολλά.

Καμιά γνώμη για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung δεν έχει 3G, δεν έχει υψηλή ανάλυση και έχει την ίδια CPU που έχει το κινητό μου για 4", θα πρέπει να έχει κάτι πολύ ιδιαίτερο για να πεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από το ZTE π.χ. το οποίο του ρίχνει σε όλα σχεδόν τα επίπεδα, αλλά είναι και πολλά κεράσια..

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα διαλεγα αναμεσα σε Samsung και Asus.

To Asus που το εχω δει δεν μου αρεσουν καθολου τα χρωματα της οθονης σαν ξεθωριασμενα.

Το Samsung εχει σαφως πιο εντυπωσιακα χρωματα, που μπορει για καποιους να μην ειναι σωστα, αλλα φαινονται εντυπωσιακα.

To θετικο του Asus ειναι οτι εχει 3G και μαλιστα θεωρειται τηλεφωνο, οποτε μπορεις να χρησιμοποιησεις κανονικη sim τηλεφωνου και να χρησιμοποιεις το ιντερνετ χωρις να σε κοβει η εταιρεια κινητης. Γιατι τουλαχιστον εδω στην Αγγλια δινουν απεριοριστα δεδομενα με 10-15 λιρες για κινητα, ενω για ταμπλετ ειναι πολυ πιο ακριβα. Φυσικα δεν μπορεις να βαλεις απλη sim σε ταμπλετ αφου καπως το αναγνωριζουν και δεν εχεις προσβαση στο ιντερνετ. Αν μπορεις επιβεβαιωσε το και συ, γιατι αυτο που το εχει πει ενας φιλος που ηθελε να το παρει για τηλεφωνο...

Το αλλο θετικο ειναι η smartec για τη samsung, ενω δεν ξερω για asus τι παιζει.

Η αναλυση που λες ειναι μικρη, αλλα δεν νομιζω να ενδιαφερει τη σύζηγο ή την κορη σου.

Και γω οταν εψαχνα ταμπλετ για την κοπελα μου το ψυριζα πολυ το θεμα. Τελικα πηρα το Note 8 και εσκασα καμια 150αρα λιρες παραπανω για το LTE απ οσο εκανε το wifi, και δεν το εχει χρησιμοποιησει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.