Jump to content



Προταση για Αγορά Η/Υ


morph

Recommended Posts

Εξαρταται ποσα θελει να πληρωσει

εχει φθηνα που κανουν την δουλεια τους και ακριβα για ακομη καλυτερα

αποτελεσματα

τελειως πληροφοριακα

HDD WD

MOTHER EPOX

DVD RW LITEON

Σε αυτα εκτος του HDD εχεις επιλογες αναλογως των χρηματων

EPOX συν LITEON γυρω στα 160

Link to comment
Share on other sites

Για χρήματα λίγο τον ενδιαφέρει, Ας πούμε μέχρι 2000 (βέβαια σε αυτά περιλαμβάνεται και οθόνη, εκτυποτής κλπ)

Λόγω υπερβολικής εργασίας (ασχετης με υπολοιστές) δεν ξέρω τι παίζει για μνήμες και FSB έχει αλλάξει κάτι

Εγώ έχω μέινει στην ASUS P4C800 DELUXE ως μια από τις καλύτερες (προιστορία δηλ.) Τώρα τι τεχνολογίες παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, καλύτερα θα ήταν να επιλέξει σύστημα βασισμένο σε amd64...

Αν ο φίλος σου δεν ψάχνεται με overclocking μία λύση βασισμένη σε nvidia nf3250 ή via K8T800 Pro, θα τον καλύψει, να κοιτάξεις και τα διάφορα extras της κάθε μητρικής.

Για μνήμες, 2χ512 400αρες, θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για αντιγραφικό και γω το Nec 3500 προτείνω υποστηρίζει ΜRW

Αυτη η περίοδος γενικά δεν είναι καλή για αγορές

Βασικά πρέπει να διαλέξεις Intel με 775 socket ή AMD με 754 ή με 939

Γνώμη μου είναι Intel 775

Link to comment
Share on other sites

Από FSB πώς πάμε? έχει μέινει ακόμη στα 800? ή ανέβηκε?

Γιατί δεν είναι καλή εποχή για αγορές?

Αγόρασα έναν 200αρη εξωτερικο Seagate 200ΓΒ και το κουτί από πλαίσιο 152. Και ήταν το καλύτερο που βρήκα. Σε άλλο μαγαζί βρήκα τιμές μεγαλύτερες από αυτές που είχε όταν είχα ρωτήσει πρίν 1 μήνα περίπου. Παίχει τίποτα περίεργο. (Για την αγορά δεν υπάρχει βιασύνη πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έπεσαν πολλές αλλαγές μαζί

Υπάρχουν Intel με 478 (Northwood και Prescot) υπάρχουν οι πιο καινούργιοι Intel Prescot με 775 που υποστηρίζουν ddr2 και pci-e αντι agp. Μητρικές όμως που να υποστηρίζουν και drr2 και pci-e είναι λίγες. Υπάρχουν ακόμα και υβρικές πο υποστηρίζουν και pci-e και agp

Γενικά είναι μια μεταβατικοί περίοδος και οι νέες και ακριβές τεχνολογίες συνυπάρχουν με τις παλίες και δοκιμασμένες και φθηνότερες.

Τα ίδια και στην AMD έβγαλε 64αρηδες με 754 και μετα το άλλαξε σε 939 στο τελευταίο η υλοποιήσεις σε μητρικές είναι σχεδόν ανύπαρκτεσ

Και κυκλοφορούν και νέες τεχνολογίες σε on board ήχο(Azalia) και αλλάζει και το ΑΤΧ σε ΒΤΧ

Θες και άλλα?

Το FSB έμεινε στα 800

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.