Jump to content



Νέο σύστημα και αντιμετώπιση μικρο-προβλημάτων


jose

Recommended Posts

Έκανα μια σύνθεση με καινούρια μητρική, vga , ram και cpu

για την ακρίβεια πήρα

Μια Asus με chipset Η87 , RAM 8GB CPU H87 και vga την Asus GTX 650 ΤΙ

μετά από πολλά χρονια είπα να δοκιμάσω ένα game να δω πως παίζει και εγκατέστησα το Call of Duty Ghosts, όλα καλά, full γραφικά σε 40'' τηλεόραση 1920x1080. έχω φτάσει κάπου στην μεση του παιχνιδιού περίπου και πλέον μου κολλάει στο game μέσα! κατεβάζω γραφικά και πάλι όμως κολλάει η εικόνα για λίγο k ξανά έρχεται!

που λέτε προέρχεται αυτό ?

ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βάζω το pc (στα windows 7 που έχω 64bit) σε κατάσταση sleep, ενώ μπαίνει, μετά από μισό λεπτό ανοίγει μονο του !! τι έχει γίνει λάθος ?? του έχει τύχει σε κάποιον ??

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά σε αυτό

έχω φτάσει κάπου στην μεση του παιχνιδιού περίπου και πλέον μου κολλάει στο game μέσα! κατεβάζω γραφικά και πάλι όμως κολλάει η εικόνα για λίγο k ξανά έρχεται!

που λέτε προέρχεται αυτό ?

Υπάρχει patch για το παιχνίδι και το διορθώνει. Λογικά θα στο κατεβάσει αυτόματα.

ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βάζω το pc (στα windows 7 που έχω 64bit) σε κατάσταση sleep, ενώ μπαίνει, μετά από μισό λεπτό ανοίγει μονο του !! τι έχει γίνει λάθος ?? του έχει τύχει σε κάποιον ??

Μπορεί να είναι το ποντίκι σου. Καμιά φορά ο cursor τρέμει. Έχει να κάνει με τον αισθητήρα και το mousepad που χρησιμοποιείς.

Επίσης, μπορεί να έχεις ενεργοποιήσει το wake-on-LAN, δηλαδή αν έχει κίνηση στο δίκτυο να "ξυπνάει".

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά σε αυτό

Υπάρχει patch για το παιχνίδι και το διορθώνει. Λογικά θα στο κατεβάσει αυτόματα.

Μπορεί να είναι το ποντίκι σου. Καμιά φορά ο cursor τρέμει. Έχει να κάνει με τον αισθητήρα και το mousepad που χρησιμοποιείς.

Επίσης, μπορεί να έχεις ενεργοποιήσει το wake-on-LAN, δηλαδή αν έχει κίνηση στο δίκτυο να "ξυπνάει".

ναι εχω το τελευταίο patch , οσο για το ποντικι θα το δοκιμάσω να το βγαλω μολις παει για sleep

thanks

εισαι σε ενα σημειο που πρεπει να ριξεις ενα ελικοπτερο ? και μετο που το ριχνεις με τα turrets , παγωνει το παιχνιδι ?

στην ζουγκλα!

Link to comment
Share on other sites

οκ με το game το εκανα update και ολα καλα! το ιδιο με το pc, εκανα ολα τα update των windows και των drivers και φαίνεται να λειτουργει καλα.

το προβλημα με το sleep ομως συνεχίζεται. εβγαλα την μπαταρια απο το ποντικι μηπως φταιει αυτο αλλα τιπoτα, δεν μπενει για υπνο οπως του λεω :)

τι προτείνεται ? ειναι κατι απο το BIOS μηπως ? να κανω update και το BIOS ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.