Jump to content



Αγορά USB3. Γνώμες.


iterator

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Ψάχνω για ενα σχετικά γρήγορο USB3 στικάκι περίπου στα 20€.

Προς το παρόν έχω καταλήξει στα παρακάτω:

1. KINGSTON DTR30/32GB DATATRAVELER R30 32GB USB3.0

2. CORSAIR FLASH VOYAGER SLIDER 32GB USB3.0

Σύμφωνα με αυτό το 16αρι Kingston έχει καλές ταχύτητες. Το 32αρι που θέλω ίσως έχει καλύτερες.

Όσο για το Corsair τα λίγα review που βρήκα αναφέρουν 40ΜΒ write και 80MB read.

Ποια η γνώμη σας για τα παραπάνω; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε στα 32GB;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 στικακια μου έχουν καει , ενα απο κάθε εταιρία που λες παραπανω. Δεν λέω, τα αλλάξανε χωρίς δεύτερη σκέψη και ταλαιπωρία αλλά προτιμώ την sandisk που δυο στικακια που έχω δουλεύουν άψογα με πολλή χρηση καθημερινά.Ειδικα για το kingston θα σου έλεγα όχι γιατί έχω το ίδιο μοντέλο (16gb) αλλά είναι ή δεύτερη φορά που δε δουλειει σωστα. Την προηγούμενη ηταν τελείως νεκρό και τώρα πριν μια εβδομαδα απλα έχασε όλα τα αρχεία απο μέσα και εμφάνιζε κινέζικα χωρίς να λειτουργήσουν σωστα τα οποία προγράμματα recovery δοκιμασία.

Επίσης όταν του περνούσαν αρχεία ανέβαζε πολύ εύκολα θερμοκρασία μάλλον επειδή έχει το λάστιχο.

Δεν σου λέω γενικά οτι ή kingston είναι προβληματική, αλλα πιστεύω οτι έχει θέματα ποιότητας ή φθηνότερη σειρα (λογικό για εμένα).

Έχω και ενα άλλο της kingston το datalocker το οποίο δουλεύει πένα, αλλά είναι ακριβό γιατί έχει hardware encryption.

Sorry αν σε κουρασα

Στάλθηκε από το V972 Core4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια koshal αλλά τελικά πρόλαβα και πήρα το Kingston DataTraveler R3.0 G2 32GB 20€ προσφορά απο e-shop πρίν δω το μήνυμα σου.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις ταχύτητες του και ελπίζω να μην έχω προβλήματα στο μέλλον.

Benchmarks εδώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.