Jump to content



Αναζήτηση οθόνης 23 έως 27 ιντσών


Recommended Posts

Καλησπέρα,

ψάχνω μια οθόνη 23 έως 27 ιντσών έως 250 ευρώ. Θα χρησιμοποιηθεί ως οθόνη υπολογιστή αλλά καλό θα ήταν να έχει και tv δυνατότητες. Για 3D έχω προβληματιστεί, υπάρχουν ελάχιστες επιλογές και δεν ξέρω αν αξίζει. Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως κάνα παιχνιδάκι σε 3D (ωστόσο παίζω πολύ σπάνια). Επίσης δεν ξέρω αν οι 27 ίντσες μου φανούν too much και το μετανιώσω.

Έχω καταλήξει σε κάποιες, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου αφου λες οτι και παιχνιδια δε παιζεις ( ή εστω φανατικα) καλυτερα να παρεις ενα monitor (σκετη οθονη ) , η διαφορα σε ποιοτητα ειναι πολυ μεγάλη, ιδικα σε κειμενο ειναι τραγικα.

Το 3d δε αξιζει γενικα (χρειαζεται 120 hz+ οθονη κιολας-λιγακι δυσκολο στα λεφτα αυτα)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Με 260 ευρώ σου προτείνω αυτήν DELL ULTRASHARP U2414H 23.8'' LED MONITOR FULL HD BLACK - Φανταστική οθόνη με ips panel και θα είναι μια χαρά όσο για ταινίες,όσο και για gaming. Mην ανησυχείς για τις ίντσες , 24 είναι το ιδανικό μέγεθος και όσο για 27άρα θα σου πρότεινα να πήγαινες σε 1440p.Tέλος καλύτερα να πάρεις ένα mpeg-4 όπου οι τίμές του τώρα είναι πολύ χαμηλές παρά να αγοράσεις monitor με ενσωματωμένο ΤV TUNER.

Έγινε επεξεργασία από DarylDixon
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήγω σε 23" ή 24". Έχω βρει αυτή: LG 23MD53D.

Οπότε είμαι ανάμεσα σε αυτή και την dell, για την οποία όμως ακούγονται διάφορα (κάτι αιμορραγίες κτλ), χώρια που δεν χρειάζομαι τα usb και τα displayports (μια χαρά είναι το hdmi).

Τώρα έπεσε το μάτι μου και στις ultrawide οθόνες... Εξαιρετικά χρήσιμο το 4-screen split.

Έγινε επεξεργασία από dragonfighter
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημερώνω ότι τελικά προχώρησα στην αγορά της LG 27mp75hm και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εν λόγω οθόνη.

MP75_large03.jpg

Για gaming είναι λίγο τέρας, αλλά συνηθίζεται. Για κατασκευή ιστοσελίδων, programming κτλ είναι must μια μεγάλη οθόνη (ή 2 μικρότερες όπως έχω στο γραφείο).

Όσο για την ανάλυση, δεν ξέρω πως φαίνονται τα 1440px αλλά μια χαρά είναι και τα 1080px.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.