Jump to content



προβλημα με πολυμηχανημαcanon mg2150


Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχω αυτο το πολυμηχανημα περιπου 2 χρονια με βγαζει ενα μυνημα στην οθονη του εκτυπωτη που λεει (p 0 1) κοιταξα το εγχειριδιο και λεει αφεραιστε το καλωδιο και παρτε την αντιπρωσοπεια το εκανα και μου λενε οτι δεν ξερουν τι ειναι, μηπως ετειχε κατι σε παρομοιο σε καποιον; ή μπωρειται να μου πειτε καμια λυση να το κοιταξω

επισης να πω οτι το σκανερ δεν λειτουργει οταν κολαει και η κεφαλη ειναι κολλημενη στην μεση δεν μετακινιεται και αναβοσβηνει και το λαμπακι που ειναι για την α4 κολλα υποψιαζομαι κατι με το ρευμα εχει να κανει, για να ξεκολησει πρεπει να ανοιξω το καπακι του εκτυπωτη απο μπροστα να σβησω τον εκτυπωτη και να τον ανοιξω με ανοιχτο καπακι για να παρει μπρος αλλά ολο αυτο θα κανω;

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου πάντα έτσι...θα επέμενα σε έναν canon για πολλούς και διάφορους λόγους.τον έχω 4 χρόνια και τα μελάνια τα γεμίζω να φανταστείς και άνοιξα της κεφαλές χτες να της καθαρίσω και ήταν ΑΨΟΓΕΣ...άσε που όποιο μελάνι τελείωσή το γεμίζω μόνο το ένα,ενώ της hp άμα σου αδειάσει το ένα αλλάζεις όλο την κασέτα παράδειγμα φέρνω... τώρα ότι θες κανε...

Έγινε επεξεργασία από modelakias
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι χαλασε τοσο γρηγορα; 3 χρονια δεν εβγαλα και πολλες φωτοτυπιες; και η canon με λεει να τον πεταξω πραγμα που συμαινει οτι το προβλημα πρεπει να ειναι στην πλακετα του, τελος παντων σε ευχαριστω για την απαντηση σου!! θα το σκεφτω τι θα παρω αυτη την φορα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι το πρόβλημα στην πλακέτα καλύτερα είναι να πάρεις έναν καινούργιο γιαυτό σου είπαν να το πετάξεις...είσαι σίγουρος ότι είναι η πλακέτα ? το είδε η canon από κοντά ? η στο ει[ε κάποιος αλλος και τους το ειπες ? τωρα για τα 3 χρονια είναι πραγματικά απίστευτο!!

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε πηρα ολες τις αντιπρωσοπιες που συνεργαζονται και φτιαχνουν πολυμηχανηματα canon αλλά δεν σκεφτηκα να παρω την ειδια την canon τωρα απο δευτερα θα παρω να ρωτησω και αυτους ως τελευταια λυση, αλλα με πουν στειλτο δεν αξιζει γιατι ειμαι απο θεσσαλονικη, οποτε για να παει μεχρι την αθηνα λογικα θελει εξοδα αποστολης και δεν νομιζω να αξιζει για ενα πολυμηχανημα των 50Ε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.