Jump to content



triple play .... :P


Recommended Posts

παίδες , μετά από 7 έτη με double-display(με 17αρες crt ξεκίνησε η αρρώστια)

σκέφτομαι να πάω σε triple (να χαίρομαι και κάνα game , γιατί με double είναι αδύνατο ).

αυτή την στιγμή παίζω με 2 24αρες samsung(1200...) ακατάλληλες για 3πλο (παχύ πλαίσιο , καμπύλο από κάτω... κλπ).

θέλω να πάω σε 3πλο αλλά με τις οθόνες κάθετα (θα βελτιωθεί και η εργασία μου).

Έχει κάνει κάποιος τέτοιο setup ?

ιδέες ; προτάσεις ; στήριξη ; :baby:

μην ακούσω για 1* 27αρι .... όποιος κάτσει σε διπλό μόνιτορ δεν μπορεί να γυρίσει ξανά σε μονό. :rubik:

οποίος έχει hardware κατάλληλο , μην ντραπεί να το σπρώξει .:hehe:

επίσης θα χρειαστώ μια 2η vga σίγουρα ,γιατί η μια δεν βλέπω να αντέχει και 3ο μόνιτορ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινησεις απο εδω το διαβασμα προς τα πισω εχει τα παντα ολα.

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/ati-eyefinity-thread-70609-36.html

Για εμενα παρε dell 3χ2312, 3χ2412, 3χ2414... οτι αντεχει η τσεπη σου.

Και απο θεμα gpu θα διωξεις αυτην που εχεις και θα παρεις την δυνατοτερη μονοπυρηνη που μπορεις να αγορασεις. Ξεχνα τα sli/cf (ειδικα το cf!) σε αυτην την αναλυση.. εχει απιστευτο microstuttering.

Link to comment
Share on other sites

αν θες μικρο πλαισιο 2414

αλλιως 1 2412 για να κανει παρεα με αυτες που εχεις (μπορεις τις πλαινες να τις βαλεις το "μπροστα" πλαισιο της οθονης να κριβει το πλαισιο της διπλανης της ετσι θα εχεις "1" πλαισιο μονο στο πεδιο ορασης σου(δεν ενοχλει και τοσο γιατι το ματι επικεντρώνεται στην μεσαια)

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα παρε dell 3χ2312

δεν την βρίσκω ελλαδα.

3χ2412

ωραία με περιστροφή (δεν χρειάζομαι καποια βάση )

3χ2414

υπαρχουν διάφορα μοντέλα , αλλά φαντάζομαι ότι λες για το Dell P2414H

ερωτήσεις ... γιατί όλοι κοιτάτε τις dell άλλη μάρκα δεν παίζει ;

γιατί όλες αυτές είναι 1080 ; 1200 δεν παίζει ;

για να κρατήσω τις παλιές .... πρέπει να κάνω καποια πατέντα στήριξης , υπάρχει κανένα υπόδειγμα;

ποια vga χρειάζομαι για 3πλο ; δεν είμαι κανένας φανατικός gamer (που χρόνος ; ) αλλά όταν επιτέλους βγει το gta v θέλω να μπορώ να παίζω (όχι όλα full)

το 3πλο setup θα αρκεστεί σε 2gb μνήμης της vga ; ή πρέπει να κοιτάω πιο πολλά gb ;

Link to comment
Share on other sites

δεν την βρίσκω ελλαδα.

ωραία με περιστροφή (δεν χρειάζομαι καποια βάση )

υπαρχουν διάφορα μοντέλα , αλλά φαντάζομαι ότι λες για το Dell P2414H

ερωτήσεις ... γιατί όλοι κοιτάτε τις dell άλλη μάρκα δεν παίζει ;

γιατί όλες αυτές είναι 1080 ; 1200 δεν παίζει ;

για να κρατήσω τις παλιές .... πρέπει να κάνω καποια πατέντα στήριξης , υπάρχει κανένα υπόδειγμα;

ποια vga χρειάζομαι για 3πλο ; δεν είμαι κανένας φανατικός gamer (που χρόνος ; ) αλλά όταν επιτέλους βγει το gta v θέλω να μπορώ να παίζω (όχι όλα full)

το 3πλο setup θα αρκεστεί σε 2gb μνήμης της vga ; ή πρέπει να κοιτάω πιο πολλά gb ;

Aπλα οι dell ειναι σε καλη τιμη και εχουν και ολα τα καλουδια DP, βασεις κτλ και ειναι και με ips πανελ που εχει καλες γωνιες θεασης.

Τωρα αν βρεις και καμια αλλη δεν υπαρχει προβλημα.

Για 1080ρ με βαση που περιστρεφεται:

1. LG IPS231P | Skroutz.gr

Ιδιο πανελ με το dell u2312 σε τιμη χωμα.

2. Dell UltraSharp U2414H | Skroutz.gr

To πιο λεπτο Bezel που υπαρχει (6mm)

Για 1200p.

1. Dell UltraSharp U2412M | Skroutz.gr

Ειμαι με 3 μονιτορ εδω και 4 χρονια περιπου και εχω αλλαξει τα εξης: 3χ23αρια ΤΝ samsung (δεν θυμαμαι μοντελο), 3χdell u2412, 3χsamsung 27αρια s27c750p (amva panel) και τωρα 3χdell u2414.

Για τις αποριες που εχεις πρωτα απ ολα πρεπει να ορισεις το μπατζετ που θα κινηθεις.

Για καρτα γραφικων για μενα κοιτα μονο πρασινη απο 680 και πανω γτ παιζουν χωρις ανταπτορες τα τρια μονιτορ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.