Jump to content



Καλώδια για Modular PSU


Recommended Posts

Έχω μία πολύ ιδιαίτερη ανάγκη. Έχω ένα Silverstone ST75F και μου λείπουν αρκετά καλώδια. Κυρίως με ενδιαφέρουν τα καλώδια που έχουν να κάνουν με τα 12V.

Θα μπορούσα να τα βρω κάπου τα συγκεκριμένα, σχετικά εύκολα;

Ορίστε μία εικόνα με την πίσω όψη:

18094920891l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό site, αλλά δυστυχώς δεν μου κάνει! Τα καλώδια που βρίσκω συνήθως (και στο συγκεκριμένο site) είναι extensions, που σημαίνει αρσενικό σε θηλυκό.

Εγώ χρειάζομαι και οι δύο άκρες να είναι αρσενικές!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν ειναι ολα τα καλωδια ιδια για τα modular τροφοδοτικα. Οποτε σιγουρεψου πριν καψεις κατι.

Σε αντιστοιχη περιπτωση ειχα στειλει mail στην εταιρια και μου εστειλα ενα καινουριο σετ δωρεαν.

http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/kalwdia-gia-modular-psu-113034.html

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν είναι ίδια όλα. Θα τα κοιτάξω με πολύμετρο για να δω που πάει το καθένα για σιγουριά. Το τροφοδοτικό είναι πολύ παλιό και αμφιβάλω αν θα μου στείλουν σετ.

sotoscorfu σου στέλνω PM για συνεννόηση φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η απάντηση τους ήταν πως το τροφοδοτικό είναι πολύ παλιό και δεν μπορούν να μου παρέχουν τα καλώδια. Επιπλέον, με προειδοποίησαν να μην χρησιμοποιήσω δικά μου καλώδια.

Ευτυχώς, υπάρχουν άτομα σαν τον sotoscorfu, τα οποία μέσα από την γενναιοδωρία τους, αφιλοκερδώς, κάνουν την ζωή μας εύκολη. Θα μου δώσει τα απαραίτητα καλώδια (τα οποία θα συγκρίνω με τα δικά μου με πολύμετρο φυσικά) και θα μπορέσω να κάνω δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και πάλι τον φίλο sotoscorfu, παρέλαβα τα καλώδια σήμερα και δουλεύουν άψογα με το τροφοδοτικό μου!

Να ευχαριστήσω επίσης και όσους απάντησαν στο thread!

Να στε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.