Jump to content



coolermaster haf x white


sakinor

Recommended Posts

e85e283c.jpg

βλεποντας αυτην την εικονα και ερωτευτικα σκεφτομαι να επιχειρησω και εγω το ιδιο.

φανταζομαι πως ο τυπος ειτε ηταν επαγγελματιας η πολυ απλα το εκανε με ηλεκτροστατικη σε μαστορα

επειδη και το κουτι το εχω παρει γυρω στο 200ε και δεν θελω σε μια δυο βδομαδες να αρχισει να ξεφταει και να καταληξει να ειναι για πεταμα,απευθυνομαι στους ειδικους αν μπορουν να με κατατοπισουν

ηλεκτροστατικη και να τρεχω σε μαστορες,αποκλειεται,δεν εχω και αμαξι στην τελικη να το πηγαινω

οποτε μπορω να κανω ενα καλο αποτελεσμα με σπρει+ασταρι?

επισης περιπου ποσα σπρει θα χρειαστω+ποσο ασταρι?

υπαρχει κατι αλλο που χρειαζεται να προμηθευτω?

απο πιο καλο μαγαζι μπορω να προμηθευτω οτι χρειαζεται και οικονομικα?

ευχαριστω προκαταβολικα:jump:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες γρατζουνιές σε μια εβδομάδα όπως λες,τότε τα απλά σπρέι δεν σου κάνουν.

Θες χρώμα αυτοκινήτων σε σπρέι.Πρεπει να παρεις ασπρο χρώμα ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΔΙΠΛΗΣ.Το σπρέι αυτό στοιχίζει 15 ευρω περιπου.Και το αστάρι κάνα 10ρικο. Με σμυριδόπανα νερού αλλα 5,σύνολο 30.Και ολα αυτά εφ`όσον ξέρεις να τα χρησιμοποιήσεις όλα αυτά.

Το σπρέι για τέτοιες δουλειές δεν είναι εύκολο όσο ίσως σκέφτεσαι.Θέλει λίγο πείρα για να ρίξεις το χρώμα με τη μια ομοιόμορφα.

Συμβουλή μου ότι αν θες αποτέλεσμα που να αξίζει, πρέπει να πας σε μάστορα.Μην ξεχνάς ότι το κουτί θα είναι όρθιο, και θα πρέπει να βαφτεί όλο μαζί και με την μία.Το πιθανότερο είναι να κάνεις από λίγα έως πολλά τρεξίματα στο χρώμα.

Και αυτός από ότι βλέπω τώρα έχει βάψει και πλαστικά μέρη.Οπότε θες και αστάρι για πλαστικά,άλλα10 ευρώ.Σύνολο περίπου 40.

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κοιταξω για ηλεκτροστατικη βαφη σε καποιο μαστορα οπως ο παχος?

Ηλεκτροστατική στα πλαστικά μέρη του HafX δεν γίνετε. Οπότε δεν θα έχεις το αποτέλεσμα που βλέπεις.

Σορυ διόρθωσα το διπλής με μονής στο προηγούμενο ποστ.

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.