Jump to content



Σβήνει απο μόνη της. Long live The Philips 200WP7ES?


Recommended Posts

Nick74 μείνε εσύ στην θεωρία της επιστημονικής διάγνωσης και άσε τον Snips στην πράξη να χαίρεται την οθόνη του. :hi:

Εγώ με τη "θεωρία της επιστημονικης διαγνωσης" αγαπητέ φίλε ασχολούμαι εδώ και 20 περίπου χρόνια με μηχανήματα δεκαδων η και εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ που μου εμπιστεύονται, σε λειτουργειες απο τις οποιες κρινονται αρκετες φορες περιουσιες αρκετων εκατομμυριων και σε καποιες περιπτωσεις ακομα και ανθρωπινων ζωων, χωρίς καμία τεχνική αποτυχία η σοβαρό λάθος, και ακόμα και τώρα που είμαι υπάλληλος εδώ και δύο χρόνια πάλι βγάζω 400-500% περισσότερα από το μέσο Έλληνα υπάλληλο, οπότε αν δεν έχεις ανάλογη επαγγελματικη καταξίωση μάλλον πρέπει να σκεφτείς σοβαρά ότι μπορεί τελικά η "πρακτική της μπακαλιστικης διαγνωσης" που ασπάζεσαι μπορεί να είναι και λάθος. ..

btw θέλω να πιστεύω πως δεν έχεις σχέση με το αντικείμενο -για την ακρίβεια με κανένα τεχνικό αντικειμενο- γιατί αν μου πεις ότι είσαι ηλεκτρονικός -έστω ο πιο άσχετος πρωτοετης- και απαξιωνεις έτσι τις οποίες γνώσεις σου, εκεί ....OK. ... μιλάμε πλέον για άλλο επίπεδο. ..

Όσο για την οθόνη του snips χμμμ με 4 σκασμένους πυκνωτες κανένας ηλεκτρονικός δε θα πίστευε 100% πως έγινε επισκευή με απλή αλλαγή τους, χωρίς τσεκάρισμα και μετρήσεις για αλλά αίτια, αυτό μόνο ο χρόνος μπορεί να το δειξει

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την οθόνη του snips χμμμ με 4 σκασμένους πυκνωτες κανένας ηλεκτρονικός δε θα πίστευε 100% πως έγινε επισκευή με απλή αλλαγή τους, χωρίς τσεκάρισμα και μετρήσεις για αλλά αίτια, αυτό μόνο ο χρόνος μπορεί να το δειξει

Aνέφερα κάπου εγώ ότι ο 2ος τεχνικός δεν έκανε άλλους ελέγχους; Αυτό βασικά είναι κάτι υποθέτω που λογικά δε στο αναφέρει η πλειοψηφεία των τεχνικών και ας το κάνει, διότι το θεωρεί ρουτίνα μέσα στην όλη διαδικασία επισκευής μιας βλάβης.

Δεν του είπα του ανθρώπου απο το τηλέφωνο "άλλαξε μόνο τους 4 πυκνωτές και μην τολμήσεις να ψάξεις τίποτα άλλο γιατί θα σου σπάσω τα χέρια". Άρα θεωρώ ότι προφανώς τους έκανε, διότι όπως ανάφερα ήδη, δεν έμεινε μόνο στους 4 πυκνωτές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπωρω να καταλαβω 4 σελιδες ,μελανι, για ποιο λογο χρειαστηκανε και τι μαθαμε απο αυτες.Οτι ο κακος τεχνικος δεν εχει το δικαιωμα να αρνηθει να φτιαξει κατι επειδει απλως και μονο δεν γουσταρει .Δεν του αρεσε η φατσα του σνιπσ η του καθε σνιπσ ,και δεν ασχοληθηκε μαζι του,γουστο καπελο του και αναφερετο δικαιωμα απο το συνταγμα .ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Οσο για το εικοσαρικο δεν το ειχε αναγκη προφανος ουτε αυτο γιατι εχει προικα αφαγωτη απο την γυναικα του .ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.Ο σνιπ η ο καθε σνιπσ αντι να παει σε εναν αλλο τεχνικο ,οπως και τελικα εκανε και ελυσε το προβλημα του ,γιατι επρεπε να απαξοιωσει και τον τεχνικο και γενικοτερα την δουλεια του τεχνικου κρινοντας μονο απο ενα ατομο .Μου θυμηζει τον τυπο που μολις φαει χυλοπιτα απο μια γκομενα ,η επομενη κουβεντα ειναι ,ελα μωρε σιγα την μαλ2@@@ενη ετσι και αλλιος χαλια ηταν δεν βλεποτανε με τιποτα.Πρεπει να μαθουμε προτιστως να σεβομαστε της γνωσει του καθενος οι οποιες εχουν αποκτηθει με χρονια δουλειας και σπουδων και να δηνουμε τα χρηματα μας εκει που τα εκτιμανε περισσοτερο.Δεν ειμαι αντθετος με την λογικη του να κανω οικονομια καποια χρημτα αμα μπορω ουτε εχω κατι πρωσωπικο με τον σνιπσ και του ευχομαι να χαρει την επισκευασμενη οθονη του.

Έγινε επεξεργασία από spyros007
Link to comment
Share on other sites

γιατι επρεπε να απαξοιωσει και τον τεχνικο και γενικοτερα την δουλεια του τεχνικου κρινοντας μονο απο ενα ατομο

Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε, ΚΑΙ ΣΙΑ. Ας ξαναπούμε τα ίδια πράγματα ακόμα μια φορά. Ούτε Α' δημοτικού να είμασταν.

Κανείς δεν απαξίωσε τις γνώσεις του καθενός και καμιά ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ συμπεριφορά καυτηρίασα, και το θέμα πήρε διαστάσεις. Εγώ και μόνο εγώ φταίω, που το ανέφερα ή που δεν ζήτησα (κάτι το οποίο κάνω τώρα να κάνει split το thread)

Ζητώ ταπεινά συγνώμη που δεν εχω την ίδια άποψη με σας και σας χάλασα την ζαχαρένια σας.

Ελπίζω τώρα να δώ τα ανάλογα σχόλια σας, στα αμέτρητα θέματα που έχει το φόρουμ για πολιτικές-νοοτροπίες καταστημάτων και εταιριών ("EΤΣΙ το ΠΛΑΙΣΙΟ", "ΑΛΛΙΩΣ το ΠΛΑΙΣΙΟ", "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Ε-SHOP", "RMA της τάδε", "RMA της άλλης" "Μαμιέται το Τελωνείο, "FOUYTANA ACS", "ΦΩΤΙΑ κ ΤΣΕΚΟΥΡΙ στην YOU.gr" "Πουστη κινέζε που μου αργείς το νέο μου κινητό")

Σε όλα τα παραπάνω αμφισβήτησε κανείς γνώσεις, τεχνικές, επιχειρηματικές των υπαλλήλων ή των CEO των εταιριών αυτών; Όχι. Απλά διαφώνησαν σε κάτι που δεν τους άρεσε, δεν προχώρησε, δεν τους έκατσε βρε αδερφέ για τον Α ή τον Β λόγο.

Πρεπει να μαθουμε προτιστως να σεβομαστε της γνωσει του καθενος οι οποιες εχουν αποκτηθει με χρονια δουλειας και σπουδων και να δηνουμε τα χρηματα μας εκει που τα εκτιμανε περισσοτερο

Και σιχτήρ δλδ..

EmileHESKIEKA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ 1ου ΤΕΧΝΙΚΟΥ. ΚΑΙ EmileHESKIEKA ΕΠΕΙΔΗ Ο ΙΔΙΟΣ επίσης για τους δικούς του Α κ Β λόγους, ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ.

Μου θυμηζει τον τυπο που μολις φαει χυλοπιτα απο μια γκομενα ,η επομενη κουβεντα ειναι ,ελα μωρε σιγα την μαλ2@@@ενη ετσι και αλλιος χαλια ηταν δεν βλεποτανε με τιποτα

Δεν βρίσκω smilie να σου αντιπαραθέσω δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπωρω να καταλαβω 4 σελιδες ,μελανι, για ποιο λογο χρειαστηκανε και τι μαθαμε απο αυτες.

Κυρίως μάθαμε ότι ο nick74 ασχολείται εδώ και 20 περίπου χρόνια με μηχανήματα δεκάδων η και εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ που του εμπιστεύονται, σε λειτουργίες απο τις οποίες κρίνονται αρκετές φορές περιουσιες αρκετων εκατομμυριων και σε καποιες περιπτωσεις ακομα και ανθρωπινων ζωων, χωρίς καμία τεχνική αποτυχία η σοβαρό λάθος απο μερους του(αυτος και ο chuck norris), και ακόμα και τώρα που είναι υπάλληλος(προφανως γιατι απέτυχε σαν μαγαζάτορας) εδώ και δύο χρόνια βγάζει 400-500% περισσότερα από το μέσο Έλληνα υπάλληλο.(παρόλα αυτα κράζει πρακτικές όπως αυτες εδω γιατι εχουν ως αποτελεσμα να χαθει ενας ολόκληρος κλάδος μικρομεσαίων επιχειρήσεων ,ασχέτως αν αυτος δεν ειναι στους μικρομεσαίους γιατι οπως ξαναειπαμε βγαζει 400-500% περισσότερα από το μέσο Έλληνα υπάλληλο , απλα εχει τετοιες αστικές ανησυχίες.

Και γενικώς οτι την εχει μεγαλύτερη, την εναλλασσόμενη συνιστώσα ρε παιδακι μου.:hehe:

AustinClaps.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν απαξίωσε τις γνώσεις του καθενός και καμιά ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ συμπεριφορά καυτηρίασα, και το θέμα πήρε διαστάσεις.

Όχι καλέ, συκοφαντίες, το να εξισώσεις τα ηλεκτρονικά με σαμπρέλες και σωλήνες δεν είναι ΚΑΘΌΛΟΥ απαξίωση...

Τον άλλο τον ανεκδιήγητο δεν τον σχολιάζω καν...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτος με τον νικ 74 αλλα βαριμαι να γραφω κατεβατα .Ο πικαντικος διαλογος με το τεχνικο και οι κοκκινες καρτες απο την μερια του σνιπσ ολα τα λεφτα .Για τα λαδια φιλτρο τους θερμοστατες και γενικα για τον πονο του καθε πικραμενου εκει πραγματικα θα πηδηχτω απο το παραθυρο.

οσο για τα επαγελματικα του καθενος και το τι φτιαχνει δεν με ενδιαφερεουν καθολου

Έγινε επεξεργασία από spyros007
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτος με τον νικ 74 αλλα βαριμαι να γραφω κατεβατα .Ο πικαντικος διαλογος με το τεχνικο και οι κοκκινες καρτες απο την μερια του σνιπσ ολα τα λεφτα .Για τα λαδια φιλτρο τους θερμοστατες και γενικα για τον πονο του καθε πικραμενου εκει πραγματικα θα πηδηχτω απο το παραθυρο.

οσο για τα επαγελματικα του καθενος και το τι φτιαχνει δεν με ενδιαφερεουν καθολου

εδω βαριεσαι και να γραφεις σωστα , τι μου λες τωρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα εχουμε να πουμε τιποτα η το ξεχασαμε. Αμα ειναι να κληδωθει να τελειωνουμε.Βλεπω ξεφυτρωνουν και κατι παλικαρια για να πουν και αυτα την αποψη τους............................οχι για το θεμα αλλα για εμενα. Αντε γειαααααααααα......οτι ειχα να πω το ειπα και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Έγινε επεξεργασία από spyros007
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν σβηστεί. Έχουν μεταφερθεί εδώ: http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/symperifora-apo-servis-katastimatwn-137008.html κατόπιν παράκλησης μου.

Αλλά από ότι βλέπω...πρώτα θα ξαναχαλάσει η οθόνη και μετά θα δούμε άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.