Jump to content



Διδεται 7950 σε φθηνη τιμη και αψογη κστσσταση


NikMark

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος Gigabyte 7950 ( 3 fans ψυξη ) σε αριστη κατασταση με το κουτι φυσικα και αποδειξη αγορας.

Τιμη 130 ευρώ μονο και προτιμαται χερι με χερι στη Θεσσαλονίκη.

Λογω παντρειας μαλλον θα δωσω και το ι3570κ, ASUS Z77 Plus, SSD EVO 128GB, WD 640GB κ.α.

Εν πάση περιπτώσει, τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Απο Salonica κι εγω, δηλωνω ενδιαφερον κ θα ηθελα να ρωτησω σε τι ρολογια κ με τι θερμοκρασιες παιζει η καρτουλα; π.χ. κάνει 1150/1575 24/7; Ευχαριστω ...

PS: Θα με ενδιεφερε κι ο 3570k αν παίζει με λογικα volts 4.5 ghz 24/7 ...

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σαφώς και διαθέτει εγγύηση και αρκετή θα έλεγα. Μισό να δω την απόδειξη να σας πω με σιγουριά.

Καταρχάς είναι αγορασμένη από E-Gate 410 ευρώ και είναι η τελευταία δίχως boost και @@. Διαθέτει διπλό και φυσικά τη τελευταία έκδοση του BIOS ( UEFI + normal F43 ).

GIGABYTE - Graphics Card - ATI - PCI Express Solution - Radeon HD 7000 series - GV-R795WF3-3GD(rev1.0/2.0)

Ημερομηνία αγοράς 28/04/2012 προσθέστε 3 χρόνια εγγύησης και βγάζετε το υπόλοιπο. Σημειωτέων δε, ποτέ δεν overclockαρίστηκε. Αφού να φανταστείτε ακόμη και στο ASUS UEFI BIOS απενεργοποίησα το boost του επεξεργαστή το οποίο αναγκάζει και τους 4 πυρήνες του i53570 να τρέχουν στην ίδια συχνότητα ( 3800Mhz ) :p Το ίδιο και οι μνήμες φυσικά. Μ΄αρέσει να προσέχω το Hardware μου και να το΄χω λάσκα μιας που τα παιχνίδια δεν τον ζορίζουν ιδιαίτερα έτσι κι αλλοιώς. Για να είμαι παντελώς ειλικρινής η κάρτα μόνο μια φορά δια μέσω Catalyst και φόβο δοκιμαστηκε ελαφρώς και έτρεξε 1000Mhz πυρήνα και 1550 μνήμη χωρίς κανένα πείραγμα του voltage. Μπουμπούκι βγήκε αλλά με φοβίζουν τα overclockαρίσματα όπως προείπα και την επανέφερα μετά από μια ώρα δοκιμής.

Επίσης να προσθέσω πως κάθε δοκιμή στο σπίτι μου ( Θεσσαλονίκη/Αμπελόκηποι ) είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.