Jump to content



MULTIRAMA-SPEEDEX ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ - Solved


Recommended Posts

Παραγγελια #5272088220 (Αρ. Φορτ 010607635478)

Σημερα κατα μετα τις 15:00 πηγα στο καταστημα της Speedex (Τουμπα) για να παραλαβω το πακετο μου.

Πληρωνω το παραλαμβανω και το ανοιγω δυστυχως για εμενα εξω ακριβως μπροστα απο το μαγαζι.

Η παραγγελια ηταν ελλειπης αφου ελειπαν 2 τεμαχια MGE UPS Protection Box 5 τα οποια φαινοταν ομως στην αποδειξη.

Η Speedex αρνηθηκε να το παραλαβει πισω ενω ειχε παρει τα χρηματα . Σε επικοινωνια (με τα 1000 εμποδια) με τη multirama αν και ειπωθηκε οτι θα επικοινωνησουν μαζι μου , μου ειπαν οτι απο εδω φαινεται να εχει αποσταλεί κανονικα .

Ειναι βεβαιο οτι εδω υπαρχει μια συνωμοσία , χωρις να με ενδιαφερει ποιος ειναι υπαιτιος ! Ενδεχομένως και τα δυο μερη.

Τα οποια μαλιστα συνεργαζονται αψογα μεταξυ τους χωρις να αναλαμβανει κανενας την ευθυνη.

ΔΕΝ παρελαβα το πακετο αρνουμενος να παραλαβω κατι που ΔΕΝ παρειγγειλα . Φυσικα δε μου εδωσαν τα χρηματα ΜΟΥ , πραγματοποιωντας ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ μια ΚΛΟΠΗ.

Η παρουσα καταγγελια κοινοποιειται και στα δυο μερη, ΑΛΛΑ επιπλεον σε ολα τα γνωστα sites/forum τεχνολογιας (TheLab.gr - Επειδή τα μεγάλα παιδιά δε σταματούν να παίζουν ποτέ , myphone.gr :: unwired ®evolution , Insomnia.gr – Τεχνολογία, Αγγελίες Μεταχειρισμένων, Reviews-Αξιολογήσεις, Gadgets, Tablets, Κινητά, Internet, Gaming, Mobiles, Smartphones, iPhone, iPad) ,σε ολα τα μεσα κοινωνικης δικτυσωσης αλλα επιπλεον στο bestprice.gr και skroutz.gr . Φυσικα θα υπαρχει επιπλεον η ενημερωση στα ανωτερω τεχνολογικα sites να μην προτιμούν ΠΟΤΕ ως εταιρεια ταχυμεταφορων την SPEEDEX.

Link to comment
Share on other sites

H Speedex δεν νομιζω να εχει μερος ευθυνης εφοσον οτι τους εδωσαν, σου εστειλαν. Επίσης εφόσον υπέγραψες χωρις να ελεγξεις, ειναι 100% λαθος ΣΟΥ

Απο την αλλη, αν υπαρχει λαθος, εικαζω οτι ειναι στην συνενοηση αποθηκη/τμημα αποστολων του Multirama. Παρε φωτογραφιες του δεματος και δειξε τι πηρες. -Λογικα- η κουτα δεν θα πρεπει να τα χωραει τα 2 που λειπουν. Δες μηπως ετσι το καταλαβουν. Επίσης, λογικα θα πρεπει να εχουν 2 τεμαχια επιπλεον στο στοκ τους.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το λαθος μου ηταν οτι το ανοιξα ακριβως μπροστα και εξω απο το μαγαζι και οχι μεσα

Φωτογραφιες πηρα.

Συμφωνα με τελευταια ενημερωση η multirama μου ειπε οτι υπηρξε καποια θεμα με τα logistics της

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να ανοιξεις το κουτι γενικως?

Γιατι οσες φορες εχω ζητησει απο κουριερ που εχει ερθει σπιτι να ανοιξω το δεμα πριν παραλαβω εχει αρνηθει...

Ναι και εγω την ιδια εντυπωση εχω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια πολύ καλή ερώτηση και εγώ επίσης νομίζω το ίδιο δε σου το επιτρέπουν ενώ από τα μαγαζιά (εσωτερικού και εξωτερικού ) σου το ζητάν να το κάνεις!

Στάλθηκε από το Star N920e μου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.