Jump to content



Νέος Υπολογιστής


Recommended Posts

Και να ρωτησω και κάτι ακόμα που ψάχνω στο ίντερνετ άλλα δεν βρίσκω κάποια απάντηση. Υπάρχει καμια σημαντική διαφορά στο να βάλεις μια μνήμη 8gb σε σχέση με 2x4gb . έκτος απο το 10-15% διάφορα του dual channel;

Kαμία, ίσα ίσα με 1 ντιμάκι θα ζορίζεται και λιγότερο ο imc του επεξεργαστή. Και προς θεού, δεν είναι 10-15%, 1 - 1,5% το συζητάμε. Εγώ με ένα ντιμάκι 8αρι είμαι αυτή τη στιγμή, το άλλο μεταφέθηκε σε άλλο pc, και είμαι στα ίδια, ακόμα και στα gaming benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kαμία, ίσα ίσα με 1 ντιμάκι θα ζορίζεται και λιγότερο ο imc του επεξεργαστή. Και προς θεού, δεν είναι 10-15%, 1 - 1,5% το συζητάμε. Εγώ με ένα ντιμάκι 8αρι είμαι αυτή τη στιγμή, το άλλο μεταφέθηκε σε άλλο pc, και είμαι στα ίδια, ακόμα και στα gaming benchmarks.

Απλά το σκέφτομαι σαν απλή λογική. Αφού η μητρική αντέχει μέχρι 32, μία στο εκατομμύριο που γίνει μια αναβάθμιση γιατι να πεταχτούν οι 2 4αρες?

Link to comment
Share on other sites

Την kingston γιατί δεν έχει την (άχρηστη) γομαρόψυκτρα από πάνω και έχουν παρατηρηθεί λιγότερες ασυμβατότητες. Οι vengeance είναι ας πούμε πιο επιρρεπείς. Προσωπικά είχα vengeance και δεν είχα πρόβλημα, από εμπειρίες χρηστών σου μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής έγινε παραγγελεία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους [MENTION=31462]pnick[/MENTION] [MENTION=23268]Trexx[/MENTION] [MENTION=28685]sakinor[/MENTION] [MENTION=3559]Oric[/MENTION] [MENTION=2414]gaig[/MENTION] [MENTION=32111]xaniared[/MENTION] [MENTION=30805]Nick74[/MENTION] [MENTION=30259]das[/MENTION] [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] για τις συμβουλές και τον χρόνο που προσέφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.