Jump to content



PhotoPrinter μέχρι 100 ευρώ


Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από knight_77

Για τον Epson το καθε catridge κανει περι 15ευρο τελικη.

Το θεμα ειναι και η χωριτικοτητα.

Αν ειναι να τα αλλαζεις καθε τρεις και λιγο....

Και πιστεψε με του Epson εχουν μεγαλη χωριτικοτητα.

Και στον Hp έχουν μεγάλη χωριτηκότητα...;)

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω παντως ηδη ψημενο για ΗΡ.:)

Απο κανα δυο τεχνικους φιλους που εχω

μου εχουν αναφερει διαφορα προβληματα

με ''μπουκωματα'',προβληματικες θυρες κλπ.

Αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, παρε Canon,

πληρωνοντας βεβαια κατι παραπανω εως αρκετα,

αλλα εχοντας τη καλυτερη δυνατη ποιοτητα.

Απο εκει και περα παιζει και η Lexmark...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, παρε Canon

Toν Cannon τον είδες είναι λίγο πιο ακριβός αλλα τυπώνει σε CD/DVD σε ψηφιακή κατευθείαν και έχει και 4 μελάνια. Όχι δύο που έχουν οι άλλοι. Και έχει και τα καλώδια

Εχει και πιο θφτηνό μοντέλο αλλα χάνεις τα πλεονεκτήματ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik [Σήμερα, στις 12:06]

Toν Cannon τον είδες είναι λίγο πιο ακριβός αλλα τυπώνει σε CD/DVD σε ψηφιακή κατευθείαν και έχει και 4 μελάνια. Όχι δύο που έχουν οι άλλοι. Και έχει και τα καλώδια

Εχει και πιο θφτηνό μοντέλο αλλα χάνεις τα πλεονεκτήματ. [/quote

Κανεις καποιο λαθος.

Kαι ο R200 τυπωνει κατευθειαν σε cd/dvd + το οτι εχει 6 ανεξαρτητα μελανια.

Black-Cyan-Light Cyan-Magenta-Light Magenta-Yellow.

Πιστευω οτι ειναι χρυση αγορα,ειδικα τωρα που επεσε η τιμη του.

Εγω τον ειχα παρει 150ευρο τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν είναι Cannon και είναι και πιο αργός και με μικρότερη ανάλυση

Μόνος σου παραπάνω είπεις "Αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, παρε Canon,

πληρωνοντας βεβαια κατι παραπανω εως αρκετα,

αλλα εχοντας τη καλυτερη δυνατη ποιοτητα."

Είχα άσχημη εμπειρεία με Epson. Toν είχα χρυσωπληρώσει κανα δυο φορές που χάλασε και δεν τον είχαν φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο, γράφουν ότι στο Hp 7260 στην συσκευασία περιλαμβάνονται το κλασσικό 3χρωμο μελάνι και το φωτογραφικό μελάνι επειδή έχει 2 διαθέσιμες υποδοχές για cartridges.

Δεν περιλαμβάνει δηλαδή το μαύρο.

Θα χρειαστεί να αγοράσω και αυτό?

Θα πρέπει κάθε φορά που θέλω να εκτυπώσω απλό κείμενο να βγάζω το 3χρωμο και να βάζω το μαύρο?:(:getlost::unsure: :...:

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου εμενα για τους HP δεν ειναι η καλυτερη. Παλια εβγαζε καλα κομματια τωρα εχει αρκετα προβληματα. Οι θυρες καιγονται καθως επισης το γνωστο προβλημα με την τροφοδοσια του χαρτιου. Τι να πω εγω δεν θα τον επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μετα μην κτυπάς τιποτα άλλο:wall: :wall:

Ενδεικτικα να παραθέσω κάτι στοιχεία που βρήκα

Μοντέλο, τιμή αγοράς, τιμή μελάνης, σελίδες που εκτυπώθηκαν, κόστος ασπρόμαυρής σελίδας σε λεπτά, κόστος φωτογραφικής σελίδας σε λεπτά

Cannon ip3000 159----- 27ml ----- 14.52 ------- 439 ------ 3,3 ------- 37,9

Epson R200 127-------13ml--------16.51-------- 350---------4,7-------- 65

Hp deskjet 5652 176--------19ml--------21 ----------- 401-------- 5,2----------72

To μοντέλο ΗP που λες δεν συγκρίνεται γιατι έχει μόνο 2 μελάνια

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 2 ΗΡ και ΔΕΝ ξαναπαίρνω!

Προτείνω κι εγώ τον Canon.

Τους EPSON δεν τους συμπάθησα γιατί (σε παλαιότερα μοντέλα τουλάχτιστον) ήθελε αρκετή ώρα μέχρι να ξεκινήσει. Εκανα τα σελφ-τεστ του και γενικά δεν το μπορούσα. Ο ΗΡ 870cxi που είχα τότε πατούσες το κουμπάκι και έφευγε. Ποιότητα πολύ καλύτερη. Τώρα πια δεν μου πολυγεμίζει το μάτι η ΗΡ. Το G85 kai o cd1700 που έχω δεν με άφησαν ευχαριστημένο, ειδικά στη τροφοδοσία χαρτιού. Στα 140 και 185 gr είχα πρόβημμα και έπρεπε να β'αζω τις σελίδες μια μια.

Τώρα, αν ήθελα να κάνω τη δουλειά που θές θα έπερνα canon και μετά lexmark.

κάτι lexmark που είχε μια φίλη δούλευαν ΑΨΟΓΑ.

Για εκτυπώσεις φωτογραφιών ΜΑΚΡΥΑ από τα 2 μελάνια. Θα κλαίς τα λεφτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morph

εγώ έχω 2 ΗΡ και ΔΕΝ ξαναπαίρνω!

Προτείνω κι εγώ τον Canon.

Τους EPSON δεν τους συμπάθησα γιατί (σε παλαιότερα μοντέλα τουλάχτιστον) ήθελε αρκετή ώρα μέχρι να ξεκινήσει. Εκανα τα σελφ-τεστ του και γενικά δεν το μπορούσα. Ο ΗΡ 870cxi που είχα τότε πατούσες το κουμπάκι και έφευγε. Ποιότητα πολύ καλύτερη. Τώρα πια δεν μου πολυγεμίζει το μάτι η ΗΡ. Το G85 kai o cd1700 που έχω δεν με άφησαν ευχαριστημένο, ειδικά στη τροφοδοσία χαρτιού. Στα 140 και 185 gr είχα πρόβημμα και έπρεπε να β'αζω τις σελίδες μια μια.

Τώρα, αν ήθελα να κάνω τη δουλειά που θές θα έπερνα canon και μετά lexmark.

κάτι lexmark που είχε μια φίλη δούλευαν ΑΨΟΓΑ.

Για εκτυπώσεις φωτογραφιών ΜΑΚΡΥΑ από τα 2 μελάνια. Θα κλαίς τα λεφτά σου.

Μοrph άτομα που συναναστρέφομαι και συναδέλφους που ΕΧΟΥΝ Ηp Photosmart και όχι γενικά Hp μου λένε τα καλύτερα λόγια...

@Μοrph, @bilkik o συγκεκριμένος Hp περιλαμβάνει 2 cartridges, 1 κλασικό έγχρωμο (3χρωμο) κι ένα Photo.

To μαύρο δυστυχώς πρέπει να το αγοράσω.Οταν θέλω να εκτυπώσω φωτό βάζω το 3 χρωμο και το Photo κι έτσι έχω 6 χρώματα σύνολο.

Επίσης έχει πάρα πολλές επιλογές εκτύπωσης, είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟΣ και έχει ένα σύστημα που αναγνωρίζει την ποιότητα του χαρτιού και προσαρμόζει την εκτύπωση!

Είναι ΑΨΟΓΟ!

Ευχαριστώ τους πάντες.:)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι οτι οι hp δεν ειναι καλοι εκτυπωτες!ισα ισα που και οι πιο φτηνοι εκτυπωτες της hp οταν εκτυπωνουν φωτο μπορει να μην ειναι και τοσο τελειαι αλλα βλέπεται...

το θεμα ειναι οτι κοστίζουν πολυ!γιατι αντιθετα με ολους τους καινουριους εκτυπωτες της cannon και της epson που εχουν ανεξάρτητα μελάνια και μονιμα μπεκ,οι hp εχουν 3χρωμα μελανια και τα μπεκ ειναι στο cartridge...αυτο σημαινει:

1.οταν σου τελειωνει το ενα απο τα 3 μελάνια θα πρεπει να πετας το cartridge εκτος κι αν εχεις τον χρόνο να ασχολεισαι με refills.

2.πληρωνεις κερατιάτικα που κάθε cartridge εχει μπεκ πανω.

3.και οσο για την χωρητικοτητα...μην το συζητας καν...

εγω θα ελεγα canon ή epson ή Lexmark...

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλαιότερα Canon το οποίο είχε επάνω το μπεκάκι....άστα μαύρα χάλια μπούκωνε συνέχεια!

Χίλιες φορές να τα αλλάζω....όσον αφορά το κόστος των μελανιών δεν με νοιάζει!

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα παλιότερα Epson και πιο παλια Cannon

Αλλα ο πρώτος μου Cannon με αυτον που έχω τώρα καμία μα καμία σχέση

Ο παλίος ήταν όπως λές μπουκωνέ και δεν έιχε καλή ποιοτητα εκτύπωσης

Οπώς και παλιότερα οι Hp ήταν πιο καλοι

Σημασία έχει τώρα πιος είναι πιο καλός και ποιος συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Anyway ευχαριστώ κ πάλι αλλά τον αγόρασα και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος από τον 7260 σε ποιότητα, ταχύτητα και δυνατότητες!

Και όλα αυτά με 103 ευρώ με φπα.

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτον εχω κ ειναι μια χαρα.δεν εκτυπωνω με το κιλο,αλλα εκτυπωνει σωστα και αμεσα.συν τα slots για τις καρτουλες μνημης.το κακο ειναι οτι εκτυπωτη κ να παρει καποιος,σε 2 η 3 σετ μελανιων που θα παρει εχει βγαλει την αξια του..οποτε..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.