Jump to content



OnePlus One vs HTC m8


Ποιο απο τα δυο  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Στειλε τον κινεζο και παρε ενα τηλεφωνο της προκοπης. Αφου τα γκαφρα τα εχεις μαζεψει και το m8 το ζαχαρωνεις! Λυτρωσε τον εαυτο σου.... :hehe:

...και ασε τους αλλους να αλλαζουν launchers και roms σαν τα σωβρακα!

Κοιτα να δεις που η Arvato αρχιζει να φαίνεται service, ποιότητας εξυπηρετησης mercedes :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που το λέτε κινέζο, λες και τα άλλα είναι φτιαγμένα από αμερικάνες παρθένες στην καλιφόρνια.

ανόητε, είναι assembled in china

το made in china είναι τρε μπανάλ :p

Link to comment
Share on other sites

HTC butterfly S! Θα με έψηνε άνετα ακόμα και σήμερα από τα περσινά μοντέλα της, νομίζω αναμένεται και νέο.

http://www.gsmarena.com/htc_butterfly_s-5537.php

Ξενερωσες από την κιτρινίλα μόνο ή είδες και άλλα θέματα;

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

HTC butterfly S! Θα με έψηνε άνετα ακόμα και σήμερα από τα περσινά μοντέλα της, νομίζω αναμένεται και νέο.

Ξενερωσες από την κιτρινίλα μόνο ή είδες και άλλα θέματα;

H κιτρινιλα δεν ειναι κατι σημαντικο, εβαλα και φωτο στο αλλο θεμα.

Απλα μου εχει κατσει να παρω το htc.

Γρηγορο κλπ οπως το περιμενα, πολυ θετικο η οθονη κατω απο ηλιο. Σκεψου κατω απο ηλιο, φορουσα γυαλια ηλιου, και φαινοταν σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κρατησει και τα δυο στην κατοχη μου ιδια περιπου ωρα, θα γραψω τις εντυπωσεις μου.

OnePlus One

Υπερτερει:

  • Μπαταρια
  • Ισως στην οθονη κατω απο δυνατο ηλιο
  • Καμερα ισως
  • Eλευθερια σε root κλπ
  • Πολυ ελαφρυ για το μεγεθος του
  • Περισσοτερο χωρο για εφαρμογες
  • Δυνατοτητα χρησης off-screen buttons
  • Δεν με ενοιαζε να το εχω χωρις θηκη :red:

HTC M8

Υπερτερει:

  • HTC Sense, εχει οτι χρειαζεται ενας χρηστης για να κανει τη δουλεια του ευκολα χωρις να lag-αρει το κινητο καθολου
  • Εγγυηση οπου και να εισαι, δεν χρειαζεται να στελνεις Κινα με πιθανον δικα σου εξοδα
  • Customer support, μπαινεις chat και ρωτας ή παιρνεις τηλεφωνο
  • Ηχος, ρωηστε και τον sebastian
  • Δουλευουν πιο σωστα τα gestures για ξεκλειδωμα οθονης
  • Δουλευει σωστα η notification bar, στο αλλο το κατεβαζα να δω ειδοποιησεις και πηγαινε στα toggle switches
  • H οθονη δεν εχει yellow tint (κιτρινιλα στο κατω μερος, που απ οτι διαβαζω πολλα OPO εχουν και δεν αναγνωριζεται ως προβλημα απο την εταιρια)
  • Δουλευεται πιο ευκολα με το ενα χερι, λογικο λογω μεγεθους, αλλα αυτα τα δυο συγκρινουμε τωρα
  • Ωραια ποιοτητα κατασκευης
  • microsd up to 128GB (παρηγγειλα μια 64GB)
  • software καμερας με διαφορα εφε λογω duo camera
  • Ηταν ερωτας με την πρωτη ματια
  • για τα ηχεια ειπα;;

Σημειωσεις:

  • Η μπαταρια στο ΟΡΟ ειναι σιγουρα καλυτερη, αλλα και το m8 εχει πολυ καλη, νομιζω αντιστοιχη με το note 2.
  • Δεν μπορω να πω πως με τρελανε η καμερα του OPO, αλλα φανταζομαι δεχεται βελτιωσεις αν κατσεις να το ψαξεις
  • Ο περισσοτερος χωρος για εφαρμογες στο OPO ειναι σιγουρα θετικο, αλλα αν θες να περασεις 2-3 ταινιες για ταξιδι, θα σου παρει μια ζωη να το κανεις λογω ελειψης microsd. Αυτο βεβαια το εχουν ολα τα android. Αλλα αυτα με την καρτα σου δινουν τη δυνατοτητα να την βαλεις σε ενα card reader και να τελειωσεις σε πολυ λιγοτερο απο το μισο χρονο.
  • Η επικοινωνια με την ΟΡΟ ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα μειωνεκτηματα του συγκεκριμενου κινητου.
  • Το οτι μου αρεσει εμενα το sense ειναι προσωπικη αποψη. Εχει σχεδον οτι χρειαζομαι χωρις να ψαχνω εξτρα εφαρμογη για το εκεινο το widget και εξτρα για το αλλο.
  • Θελω να πιστευω οτι η εγγυηση της htc θα σταθει στο ύψος της αν χρειαστει και δεν θα μας χαλασει την καρδια η arvato.
  • Τα gestures στο m8 δεν εχουν κανει ποτε λαθος. Στο ΟΡΟ το ειχα στην τσεπη μου και βγηκα για μια δουλεια και μεχρι να γυρισω ειχε διαγραφει μια φωτογραφια που ειχα τραβηξει και ειχε τραβηχτει ενα βιντεο διαρκειας 1'. Επισης, σκουπιζα την οθονη για τις δαχτυλιες και ξεκινησε να παιζει μουσικη.
  • Αρκετα δυνατα ηχεια για μουσικη το ΟΡΟ, αλλα καμια σχεση η ποιοτητα.
  • To usb στο ΟΡΟ εμπαινε και εβγαινε με φοβερη δυσκολια, σε σημειο που φοβομουν οτι θα σπασει.

Συμπερασμα:

Αν καποιος θελει ενα εργαλειο να κανει σωστα τη δουλεια του χωρις πολυ σκαλισμα, τοτε παιρνει HTC (ή καποιο αλλο πχ Samsung, LG κλπ)

Αν καποιος θελει το top hardware και γουσταρει σκαλισμα, πειραματισμους κλπ παιρνει το OnePlus.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION] ευχομαι να μην μπλεξεις με arvato. Ειναι σαν τα στραβωμενα pins του ετσοπ και της γαλερας του πλαισιου.

Υγρασια, υγρασια παντου :hehe:

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] τραβα μια φωτο στα 8mp να κανω ενα crop. Α ξεχασα δεν ανεβαινει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION] ευχομαι να μην μπλεξεις με arvato. Ειναι σαν τα στραβωμενα pins του ετσοπ και της γαλερας του πλαισιου.

Υγρασια, υγρασια παντου :hehe:

Θελω να πιστευω οτι αγοραζοντας HTC, πρωτα απ ολα μειωνεται ο κινδυνος να παρουσιασει προβλημα.

Και μετα αν χρειαστει, πιστευω οτι η HTC ειναι σοβαρη εταιρια και θα με εξυπηρετησει.

Επειδη ειμαι και εξωτερικο, η περιπτωση να χρειαστω την arvato μειωνεται, αφου αυτο θα γινει αν αποφασισω να γυριζω Ελλαδα.

Επισης, η συσκευη μου ειναι branded 3, οποτε μαλλον η arvato θα την στειλει εξω για φτιαξιμο, ή ακομα καλυτερα θα την στειλω εγω αφου μιλησω με htc UK απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.