Jump to content



4gb μνημη για video editing & authoring


Recommended Posts

καλημερα,

εχω το συστημα :

cpu ------- Core 2 Duo E6600

mobo ----- ABIT AW9D max

ram ------- 2 x 1 GB Cellshock Kit DDR2 800 4-4-4-12

vga ------- PCIe Albatron 7600 GT 256MB

psu ------- Enermax 500W Liberty

hd -------- 2 x 120 GB SATAII seagate Raid 0

cpu fan -- Thermaltake Big Typ 120 vx

DVD-RW - LG

Επειδη εχω μπερδευτει ψαχνωντας και δεν μπορω να καταληξω καπου ηθελα να ρωτησω κατι.

Επειδη εχω τα Vista 64bit και θελω να χρησιμοποιω τον η/υ και για video editing & authoring με χρηση των εφραμογων adobe premier, ulead video studio κλπ., θελω να αναβαθμιστω απο 2gb που ειμαι τωρα στα 4gb.

Αυτην την στιγμη ο Η/Υ δουλευει στα 9Χ380 και ram στα 950 με 4-4-4-12 και ειναι σταθερος.

Εχω καταλαβει οτι δεν μπορω να βαλω απλα αλλα 2Gb γιατι δεν θα μπορω να τον κλοκαρω ευκολα, το εχω δοκιμασει και δενεγινε τιποτα.

Ετσι προσανατολιζομαι στο να αγορασω ενα κιτ των 4gb και να πουλησω το δικο μου 2gb kit.

Η ερωτηση μου ειναι : τι ειναι καλυτερο γιαυτο που θελω να κανω (video editing & authoring ) να εχω 800 ή 1000 MHz ή να πετυχω timings 4-4-4-12 ή 5-5-5-15 ?

Δλδ. καλυτερα να παρω στα 800 με 4αρια ή 1000(ή και 1066) με 5αρια???

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια!!! Επισης θα ηθελα να πω οτι προτιμω να τις αγορασω απο το πλαισιο επειδη εκει εχω πιστωτικο υπολοιπο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.