Jump to content



Όταν αλλάζω ανάλυση βγαζει χρώματα


Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα οταν αλλαζω αναλυση βγαζει χρωματα ειτε πρασινο ειτε φουξια αυτο μου το εκανε απο την αρχη ειναι μια r7 260x επισης το ιδιο ειχα και με μια 5670 να παω επισης οτι ειχα περισσοτερο nvidia και δεν εκανε τετοια, απ οτι ξερω οταν αλλαζεις αναλυση βγαζει μια μαυρη εικονα και μετα αλλαζει η αναλυση, επισης στην αρχη οταν εβαλα τους οδηγους κανα 2 φορες στην τερμα αναλυση 1920χ1080 επρεπε να παω στον catalyst και να βαλω στο κεντρο την οθονη μου γιατι εφευγε δεν ηταν κεντρο δηλαδη στις ακρες εκοβε, αυτο γιατι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

με hdmi η οθονη ειναι μια lg 22'' εβαλα και κι αλλο καλωδιο τιποτα, το ειχα και με μια 5670 ατι παλι δεν ξερω αν ειναι οι καρτες αυτες ετσι, γιατι οσο ειχα nvidia δεν εκανε τετοια με την αναλυση

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη οθόνη έχεις δοκιμάσει, παράδειγμα σε τηλεόραση να συνδέσεις το PC?

Το άλλο καλώδιο που δοκίμασες τι ήταν?

Το καλώδιο που το κουμπώνεις καλά στην κάρτα γραφικών? Μήπως βρίσκει στο μέταλλο του κουτιού στο πίσω μέρος που είναι οι θύρες?

Έλεγξε αν κουμπώνει σωστά και στην οθόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηταν και τα 2 καλωδια που εβαλα hdmi στα παιχνιδια δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα μονο οταν αλλαζω αναλυση τοσο στα παιχνιδια οσο και στα windows το κανει δεν πιστευω οτι ειναι προβλημα με την καρτα γιατι το εκανε και στην 5670 πιο παλια που ειχα, μαλον οι amd ετσι θα αλλαζουν αναλυση φενεται το βυσμα εχει μπει μια χαρα μεσα δεν βρισκει καπου τωρα εχω βαλει ενα playstation δεν κανει το παραμικρο, η οθονη μου ειναι μια χαρα, οποτε κατι με την καρτα ειναι, αφου εχει εγγυηση ακομα 3 χρονια λεω να την αφησω, δεν μου δημιουργει προβλημματα στα παιχνιδια τιποτα δεν κανει, μονο στην αναλυση ειναι το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

με vga δεν το κανει αυτο, παντως να πω οτι με την gtx550TI και την ιδια οθονη με το ιδιο καλωδιο hdmi δεν εβγαζε το παραμικρο, οποτε η οθονη τη σχεση εχει αφου με αλη καρτα λειτουργουσε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.