Jump to content



Σύνδεση ασύρματου Xbox 360 controller σε PC


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Με έχει ζαλίσει συγγενής αυτές τις μέρες να βρούμε τρόπο να συνδέσουμε ασύρματο official χειριστήριο του Xbox 360 σε PC. Έχουμε το λευκό controller, όχι αυτό που ερχόταν με την κονσόλα, αγορασμένο σε σακουλάκι (δεν είχε κάποιο καλώδιο μαζί).

Έχετε κάποια σίγουρη λύση επί του θέματος; Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα και η σύνδεση ας είναι είτε ασύρματη είτε ενσύρματη, δεν έχει σημασία. 'Ήμουν έτοιμος να αγοράσω αυτό μέχρι που είδα πως δεν είναι συμβατό με 64-bit Windows (μα γιατί; damn it), οπότε θέλουμε και κάτι που να είναι συμβατό με Windows 8 64-bit (καλά, για Linux δεν το συζητάω γιατί θα σηκωθεί και θα φύγει το χειριστήριο).

Βλέπω πολλές λύσεις και σχόλια στο internet, και το θέμα δείχνει λίγο μπλεγμένο. Οπότε, τι προτείνει κάποιος που το έχει δοκιμάσει και του λειτουργεί;

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

[ame]http://www.amazon.co.uk/747400-Wireless-Gaming-Receiver-Microsoft/dp/B0076GYM50/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406703320&sr=8-1&keywords=xbox+360+pc+receiver[/ame]

Η αυθεντικη λύση που δουλευει 1000% υπάρχουν δεκάδες άλλοι receiver πολλοί ποιο φθηνοί στο εξωτερικο.

απο ελλάδα αυτό Microsoft PC Wireless Gaming Receiver (XBOX 360/PC) μόνο 18.90€ | Gamescom Nintendo-Xbox-PS3 Games

και είναι plug and play κάνεις ενα συγχρονισμο και είσαι ετοιμος για παιχνίδι

Έγινε επεξεργασία από reinko24
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Με έχει ζαλίσει συγγενής αυτές τις μέρες να βρούμε τρόπο να συνδέσουμε ασύρματο official χειριστήριο του Xbox 360 σε PC. Έχουμε το λευκό controller, όχι αυτό που ερχόταν με την κονσόλα, αγορασμένο σε σακουλάκι (δεν είχε κάποιο καλώδιο μαζί).

Έχετε κάποια σίγουρη λύση επί του θέματος; Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα και η σύνδεση ας είναι είτε ασύρματη είτε ενσύρματη, δεν έχει σημασία. 'Ήμουν έτοιμος να αγοράσω αυτό μέχρι που είδα πως δεν είναι συμβατό με 64-bit Windows (μα γιατί; damn it), οπότε θέλουμε και κάτι που να είναι συμβατό με Windows 8 64-bit (καλά, για Linux δεν το συζητάω γιατί θα σηκωθεί και θα φύγει το χειριστήριο).

Βλέπω πολλές λύσεις και σχόλια στο internet, και το θέμα δείχνει λίγο μπλεγμένο. Οπότε, τι προτείνει κάποιος που το έχει δοκιμάσει και του λειτουργεί;

Thanks!

αν έχεις στο ίδιο σπίτι, δηλαδή στο διπλανό δωμάτιο xbox, τότε με κάθε παίξιμο του στο pc θα ενεργοποιης και το χβοχ, γνώμη μου είναι αγόρασε χειριστήριο xbox με καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

747400 Wireless USB Gaming Receiver for Microsoft Xbox 360 Pc: Amazon.co.uk: PC & Video Games

Η αυθεντικη λύση που δουλευει 1000% υπάρχουν δεκάδες άλλοι receiver πολλοί ποιο φθηνοί στο εξωτερικο.

απο ελλάδα αυτό Microsoft PC Wireless Gaming Receiver (XBOX 360/PC) μόνο 18.90€ | Gamescom Nintendo-Xbox-PS3 Games

και είναι plug and play κάνεις ενα συγχρονισμο και είσαι ετοιμος για παιχνίδι

Thanks, θα αγοράσω αυτό λοιπόν,. φαντάζομαι είναι αυτό που αναφέρει και ο φίλος παραπάνω.

αν έχεις στο ίδιο σπίτι, δηλαδή στο διπλανό δωμάτιο xbox, τότε με κάθε παίξιμο του στο pc θα ενεργοποιης και το χβοχ, γνώμη μου είναι αγόρασε χειριστήριο xbox με καλώδιο

Υπάρχει, αλλά όχι για πολύ, οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα :).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι unofficial ο δικός μου ο δέκτης, αλλά μετά από το pc μου βγαίνει η πίστη για να ξαναδεί το χειριστήριο το xbox!!!

Με τον official πάντως είναι plug and play ποτε δεν εχει κάνει το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Και σας το αναγνωρίζει κανονικά σε όλα τα παιχνίδια, ακόμη και αν δεν είναι πιστοποιημένα Games for Windows ή Windows Live ή όπως τα ονομάζουν, σωστά; Πχ, θα μπορέσει κάποιος να παίξει σε έναν emulator με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.